yükleniyor
Son güncellenme :22.09.2013 1:49

Anasayfa > genel > 20 DAKİKADA BU HALE GELDİ !

22.09.2013 Paz, 1:49

Ceyhan'da bugün öğlen saatlerinde başlayan şiddetli yağmur yirmi dakika içinde caddeleri kapattı işyerlerini su bastı.

 

Öğlen saatlerinde aniden bastıran yağmur Şehir merkezinde bulunan Kızılay Caddesi ve Çarşı merkezini kullanılmaz hale getirirken, Şahin Özbilen, Fatih Sultan Mahallesinde evleri ve Sanayi sitesindeki bir çok işyerini ise sular altında bıraktı.

 

Adeta göle dönen caddelerden geçmek isteyen vatandaşlar zor anlar yaşarken esnaflar işyerlerine giremedi. Bazı Esnaflar kendi imkanları ile suyu tahliye etmeye çalışırken bazıları ise botla göle dönen caddelerde gezintiye çıktı. Sanayi çarşısı birinci blok ve çevresindeki sokaklar tamamen kullanılmaz hale gelirken yolda kalan araç sahiplerinin imdadına yine sanayi esnafı yetişti.

 

Yirmi dakika içinde sular altında kalan İşyeri sahipleri yağan yağmur sonrası her yıl işyerlerini su bastığını, her şiddetli yağmurda aynı rezaleti yaşamaktan usandıklarını dile getirdiler.

 

İlçe merkezinde etkili olan sağanak yağmur sonrası kullanılmaz hale gelen cadde ve sokakta kanalizasyonlar taşarken, Ceyhan Belediyesi Fen İşleri ekipleri suları tahliye etmek için çalışma başlattı.


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.