yükleniyor
Son güncellenme :13.10.2013 16:21

Anasayfa > genel > 7 ENGELLİ VATANDAŞA AKÜLÜ ARABA HEDİYE ETTİ

13.10.2013 Paz, 16:21

Ceyhan İlçe Kaymakamlığı tarafından 7 engelli vatandaşa akülü araba hediye edildi.

Ceyhan Kaymakamlığı önünde akülü araba dağıtım töreninde konuşan Kaymakam Gürbüz Karakuş, 7 engelli vatandaşın akülü araba kullanabilir raporlarının bulunmasıyla birlikte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na müracaat ettiklerini bildirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gönderilen 7 akülü arabayı ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını ifade eden Karakuş, engelli vatandaşlara her zaman öncelik verdiklerini ve onları yalnız bırakmak istemediklerini, her zaman maddi ve manevi yardım sunmaya çalıştıklarını vurguladı.

Engelli vatandaşlara yardımların devam edeceğini altını çizen Karakuş şöyle konuştu; " Devletimiz sosyal devlet anlayışı içerisinde tüm vatandaşlarımıza hiçbir ayrım gözetmeksizin dil, din, ırk, mezhep, renk, siyasi tercihine bakmadan yardım eli uzatmayı amaçlamaktadır. Ceyhan’da gözümün gördüğü ulaşabildiğim tüm engelli vatandaşlarımız ile yoksul, yetim, öksüz kişi ve çocuklarımıza yardımcı olmak, sosyal devlet anlayışı içerisinde vardır. Bu anlamda yardımcı oluyoruz ve olmaya da devam edeceğiz. Benim ulaşamadığım, gözden kaçırdığım, kentimizde ve köylerimizde fakir fukara, yoksul, yetim, öksüz, ameliyat olması gereken ama ekonomik durumu iyi olmayan, hasta vatandaşlarımı lütfen bana ulaştırsınlar. Bugün ihtiyaç sahipleri engelli kardeşlerimiz Süleyman Özil, Ali Özdemir, Şahsine Örs, Hülya Tanşi, Arzu Tunç, Nazende Özkurt ile Gülçin Kandemir'e akülü arabalarını teslim ederek, bayram öncesi sevinmelerine vesile olduk." dedi.

Akülü aracı teslim alan ve duydukları mutluluğu dile getiren aileler, akülü araba sayesinde kimsenin yardımına muhtaç kalmadan gezebileceklerini ifade ederek, bu imkanı sağlayan Ceyhan Kaymakamlığı'na teşekkür ettiler.

CRT HABER akülü araba


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.