yükleniyor
Son güncellenme :18.01.2014 16:41

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > BAKANLARIN ADANA MESAİSİ

18.01.2014 Cts, 16:41

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 6. Büyükelçiler Konferansı’na katılmak için Adana’ya geldi.

 

6. Büyükelçiler Konferansı’na katılmak için Adana’ya gelen Bakan Davutoğlu ve Bakan Çelik’i Adana Havaalanı’nda Vali Hüseyin Avni Coş, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve çok sayıda partili karşıladı. Havaalanından Kolcuoğlu Restoran’a geçen bakanlar, burada partililerle yemek yedi. Yemek öncesi konuşan Bakan Ömer Çelik, dünyada en çok ziyaret edilen ülkeler arasında 2012 yılında 17. sırada bulunan Türkiye’nin, 2013 yılında 6. sıraya yükseldiğini söyledi.

 

Bakan Ömer Çelik, büyükelçilere katkılarından dolayı teşekkür ederek, “Kuşkusuz devletimizin dış politikasının başka devletlerdeki temsilcileri birebir orda göre yapmak suretiyle sizlersiniz. Sizler devletimizin ve milletimizin gücünün ve itibarının temsil edilmesinde her zaman takdir edilen hizmetlerde bulunuyorsunuz.

 

Ülkemizi, devletimizi, milletimizi dünyanın farklı köşelerinde temsiz eden siz saygı değer büyükelçilere, değerli ailelerinize gayretleriniz ve fedakarlıklarınız dolayısıyla teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

BAKANLAR ADANADA crthaber


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.