yükleniyor
Son güncellenme :05.11.2013 1:46

Anasayfa > genel > BAŞKAN HÜSEYİN SÖZLÜ SUÇ İŞLİYOR

05.11.2013 Sal, 1:46

 

Ceyhan Belediye Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü Valilik kararıyla yıkılan çiftliği tekrar onarıyor.

 

Ceyhan'a bağlı Çokçapınar Köyü'nde Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve babası Ali Sözlü'ye ait çiftlik, 17 Eylül 2012 de Özel İdare arazisinin kira süresinin dolduğu ve betonarme binalar yapıldığı gerekçesiyle Adana Valiliği'nce yıkıldı. 380 ineğin beslendiği çiftlikte 3 betonarme bina, yem deposu, bekçi kulübesi ve sağım alanlarının yıkımı olaylı bir şekilde gerçekleştirilirken, yıkımın ardından olay kamuoyunda geniş yer almıştı.

 

Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü yıkım işleminin usul ve yasaya uygun olmadığını belirterek, bunun tamamen siyasi bir linç girişimi olduğunu ancak hiç kimseye boyun eğmeyeceklerini savunurken, Sözlü ailesinin tüm hukuk girişimleri sonuçsuz çıktı. Yıkım öncesinde birçok kez tebliğ edilmesine rağmen Çiftliği boşaltmayan Sözlü ailesi yıkıma karşı çıkmasının ardından yıkım gerçekleşmişti.

 

 

Mahkemeleri kaybetmelerine rağmen Başkan Sözlü ve Babasına ait Çiftliğin öncelikle ikişer katlı iki ayrı ev, idari bina ile araç park alanın duvar ve tavanlarının tekrar onarıldığı öğrenildi. Resimde İl Özel İdarenin kepçeleri ile yıkılan çinkoların atıldığı ve yeni direklerle desteklenerek onarıldığı, yıkılan duvarların ise Briket olarak örüldüğü, güçlendirmeler yapılarak çiftliğin tekrar işler hale getirildiği görülüyor.

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Aday olan Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Ailesinin Valilik kararı ile yıkımı gerçekleştirilen çiftliği hiçbir yasal hakları olmadığı halde ne maksatla onardığı merak konusu oldu.

 

ÇİFTLİĞİN ONARILDIĞINI GÖSTEREN FOTOĞRAFLAR

Çiftlik 001

Çiftlik 02

///////////OLAYLI YIKIMIN ARŞİV GÖRÜNTÜSÜ////////


CEYHAN HÜSEYİN SÖZLÜ ÇİFTLİK YIKIM by yusufcrt01

 

BAŞKAN SÖZLÜ CRT HABER


YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

Mustafa ÖZER

YASADIŞI YOLLARA TEVESSÜL EDEREK “BEN YAPTIM OLDU” MANTIĞIYLA HAREKET EDİP MAĞDUR EDEBİYATIYLA İNSANLARI ALDATMAYA KALKIŞAN BİRİNDEN BELEDİYE BAŞKANI OLSA NE OLUR, OLMASA NE OLUR.BU KİŞİNİN ADANA’YA HİZMET EDECEĞİNİ NASIL DÜŞÜNEBİLİRİZ.TEK GAYESİ KENDİ ÇEVRESİNE VE YANDAŞLARINA RANT KAPISI AÇMAK OLAN SÖZLÜ İNSANLARI KANDIRABİLECEĞİNİ Mİ? SANIYOR ACABA.ARTIK KİMSE KÖR DEĞİL, HERKES HERŞEYİ GÖRÜYOR ARTIK.

05.11.2013, 20:30
Mustafa ÖZER

BEN KİM MİYİM? ONLARIDA KENDİMİZ GİBİ GÖRÜP DÜRÜST OLDUKLARIN VE MEMLEKET İÇİN ÇALIŞTIKLARINI SANIP 2 DÖNEM OY VEREN BİR ENAYİ.HEP SÖYLEDİM ŞİMDİDE SÖYLÜYORUM VERDİĞİM OYLAR VE YAPTIĞIM EMEKLER HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN.HAKKIMI HELAL ETMİYORUM ONA VE YALAKALARINA.

05.11.2013, 20:40