yükleniyor
Son güncellenme :26.09.2013 3:39

Anasayfa > genel > BAŞKAN ÖZTÜRK; CEYHANI HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ

26.09.2013 Per, 3:39

alemdar öztürk crt site
ÖZTÜRK AK PARTİ'DEN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLACAĞINI AÇIKLADI
Ceyhan Kent Konseyi Başkanı Alemdar Öztürk, basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Ceyhan gündemini değerlendirip, çarpıcı açıklamalarda bulunarak Ak Partiden Ceyhan Belediye Başkan Aday adayı olacağını açıkladı.
HİZMETLER LİYAKATSİZ VE DİSİPLİNSİZ KİŞİLERCE ENGELLENİYOR
Öğretmen evi’nde kahvaltıda basınla bir araya gelen Ceyhan Kent Konseyi Başkanı Alemdar Öztürk, 12 Temmuz 2011 yılından bu yana Kent Konseyi adı altında Ceyhan'a hizmet ettiklerini ifade ederek, hizmet alanının sınırlı olması ve liyakatsiz, disiplinsiz ve donanımsız kişiler tarafından Ceyhanlının problemleri çözüm yerine engel olunduğunu söyledi.
CEYHAN'IN ÜZERİNDEN OYUNLAR DÖNÜYOR
Başkan Öztürk Ceyhan'ın sorunlarını şöyle dile getirdi; "Sürekli olumsuzluklar ve başarısızlıklar ile medyada alay konusu olmaktayız Susuzluk, mezbahanesizlik, 10 dakikalık yağmurda oluşan su baskınları, hastane engellenmeleri, kaçak imarlar, her türlü yasal kolaylığa rağmen bir metrekare bile kentsel dönüşüm yapamayanların kaldırım boyayarak günü kurtarmaya çalışması, kişiye özel imar uygulamaları, otoparksızlık, sosyal donatısızlık, okul yakınlarına petrol alanı yapılması, itfaiye ve konser alanları başta olmak üzere Ceyhanlıya ait taşınmazların heba edilmesi, bazı petrol yerlerine ayrıcalık tanınırken hastaneye engelleme yapılması, kat izinleri konusunda ayrımcılıklar, 10 katlı bina ve LPG yangınlarına uygun itfaiyenin olmaması vs… Bütün bu olumsuzlarıyla meşhur edilmiş Ceyhan'da, en son ne zaman turist gördüğünüzü soracak olursak eminim hepimiz epeyce zorlanacak, belki de yıllar öncesine gitmek zorunda kalabileceksinizdir.
CEYHANLIYI BU SIKINTILARDAN KURTARACAĞIZ
Bir Ceyhanlı olarak bu durumdan elbette ki hemşehrilerimizden daha çok biz rahatsızlık duymaktayız. Çünkü bizlere Ceyhan'daki en son seçim olan 12 Temmuz 2011 tarihinde, güvenoyu vererek görev yükleyen hemşehrilerimiz, sorunlarının çözümü ve daha medeni yaşam için bizlere sorumluluk da yüklemiştir. Kentimizin bu sorunlarını, elbette bir başkası gelip çözecek de değildir.
Zaten bizim yapamayacağımızı, bir başkasının gelip yapmasını beklememiz de kendimizin top yekûn yetersiz olduğumuzun göstergesi olacaktır. Böyle bir çözüm potansiyeli elbette ki Ceyhan’ımızın içinde mevcuttur. Ceyhanlı, kendi düştüğü sıkıntıdan yine kendi evlatlarıyla çıkacak güce, yeterliliğe ve donanımlı insanlara sahiptir.
CEYHANI "CİHAN YAPMAK" YİNE CEYHANLI'NIN ELİNDEDİR
Ceyhanlılar, Ceyhan'ı düştüğü bu durumda mı bırakmalıdır?
Ceyhanlılar boş vaatlerle kandırılmaya, günübirlik uygulamalarla göz boyayarak geri bırakılmaya, hakkı hukuku suiistimal edilmeye mahkûm mudur?
Türkiye'deki emsal şehirler çok hızlı bir atılım ve gelişim sürecindeyken, biz halen köylerde bile ortadan kaldırılmış susuzluk, kanalizasyonsuzluk, yolsuzluk, toz, çamur vs. sorunları çözememiş sorumsuz insanlara mecbur muyuz?
Ceyhan'ın sorunlarını çözecek, emsalindeki şehirleri yakalayıp geçebilecek donanımda hiç mi insanı yoktur?
Ceyhanlıların içinde, Ceyhan'ın bu olumsuz tablosunu düzeltecek hiç mi kimsesi yoktur?
Tabiî ki hayır.
Biz, bu tabloyu değiştirmek için altyapısı ve donanımı güçlü kadrolarımızla kendi işimizi kendimiz çözmek için buradayız.
Ceyhan’ı cihan yapmak yine Ceyhanlının elindedir.
CEYHAN'I HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ
İlçe merkezi 110 bin, köy ve beldeleriyle 200 bin nüfusu olan Ceyhan'ımızı, serbest ve endüstri bölgeleriyle kucaklaştırıp hak ettiği yere getirmek için, gerekli çalışmaların sürat ve kararlılıkla yapılması zaruridir. Kentimizi, enerjinin geçiş koridoru olmaktan çıkarıp enerji üssü haline getirmemiz şarttır. Serbest ve Endüstri bölgeleriyle kucaklaşan bir Ceyhan'da istihdamın önünün açılmasıyla, bu bölgedeki her kademede çalışan personel için yeni konut alanları ihtiyacı doğacağından dolayı, kentsel dönüşüm ivmesi de artacaktır. Şehir ve esnafı hareketlenmiş, limanlarıyla dışarıya da açılmış bir Ceyhan… Yarını düşünerek attığımız her adımda bize inanan ve her zaman yanımızda olan hemşehrilerimiz için “Ceyhan İçin El Ele” vererek yola çıktığımızı ilan ediyoruz.
CEYHAN HALKI HER ŞEYİ DAHA İYİ BİLİYOR
Belediyeden ayrıldığımdan bu yana çok farklı iyi ve kötü değerlendirmelerde bulunuldu. Ayrıldığımda yaptığım basın açıklamasıyla ve birçok toplantımda da dile getirdim. Belediye Başkan Yardımcılığına görevine gelmeden önce 1996 ile 1999 yılları arasında 3 yıl boyunca Kösreli Sulama Birliği'nde görev yaptım. Toplam 23 köye olmak üzere 220 bin dönüm sulama işlerini yaptık. 1999 ile 2009 yılları arasındaki o dönemlerdeki görevim dâhil Alemdar Öztürk olarak bize verilen yetkiyi en iyi şekilde kullandım. Bugüne kadar bize ne görev verilmişse devlet terbiyesine uygun bir şekilde görev yapmaya çalıştık. Bu yolda görev yaparken bilerek veya bilmeyerek incittiğimiz, üzdüğümüz, ayağına bastığımız, ürküttüğümüz insanlar olmuştur.  Bu anlamda o insanlarla hep helalleşmeye gayret ettim. Hayat bir duruş değil, yürüyüşten ibaret olduğunu bize zaman gösterdi. Yapmış olduğumuz bu yürüyüşte de gördüğümüz eksikleri dile getirmeye çalıştık. 1999 ve 2009 yılları arasında Ceyhan halkı neyin ne olduğunu görmüştür.
CEYHUNKENT PROJESİNİN MİMARI BENİM
O dönemde Belediyenin kooperatif kanalıyla yaptırmış olduğu Ceyhun kent projesinin fikir mimari fikir babası kurucusu yapanı tamamen benim. O dönemde TOKİ’ YE yazı yazdık. Otogar civarın İstiklal mahallesinde belediyenin arsası olduğu ve buraya konut yapmak istiyor musunuz diye soruldu.  Bize gelen cevap ta buraya konut yapmak istemedikleri söylediler. Bunu üzerine bizde Ceyhun kent projesini hayata geçirdik. Ben Alemdar Öztürk olarak söylüyorum TOKİ Ceyhan'a gelmek isterse önünü açmaya hazırız.
AK PARTİDEN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYIYIM
Yüksek Seçim Kurulunun kararını açıkladığı an Alemdar Öztürk olarak Devlet Memurluğu'ndan istifa edeceğim. Hangi tarihte açıklanırsa açıklansın aday adaylığı için dilekçemi vereceğim. Ak Partiden Belediye Başkanı Olacağım bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kent Konseyi görev ve esaslarından birisi gömüş olduğu eksikliği aksaklığı ilgili makamlara iletmek, yapmıyorsa halka şikâyet etmek. Halka tek tek şikâyet edemeyeceğime göre, insanların konuşmaya korktuğu sorunları bültenler halinde hazırlatıp dağıttırdım. Bu sorunları benim olduğum gibi basın mensupları da gazetelerine yazıp halka duyurdular.
BİZİ TANIMAYAN ZİHNİYETİ HALKA ŞİKÂYET EDİYORUM
Bulunduğu ortamlarda özellikle bazı üst bürokratlarla çatışmaya girdiğinde beni halk seçti diyerek, o bürokratın atanmış olduğunu alaycı bir tavırda alan, o zatı muhterem Ceyhan Halkının ve Ceyhan’ın kanaat önderlerinin seçmiş olduğu bize gelince tanımıyor. Yani faşizan bir duygu içinde hareket ediyor. Ben bu zihniyeti halka şikâyet ediyorum ve müfettişler geldiğinde de onlara söylerim. Bizim yasal yaptırımımız halka şikâyet etmektir. Bende şikâyet ediyorum. Yapacağımız bir şey yok hukuk tanımaz, despot bir yapıdaki insana yapacağımız tek şey halka şikâyet etmektir. Çınar Hastanesinin hemen yanında bir inşaat var. 2009 yılında belediyeden ayrıldığım o dönemde orası yeşil alandı. Şu anda inşaat başladı orda. Birçok dedikodular var ne yaptıklarını kimlere peşkeş çektiklerini bilemiyorum. Ama şu unutulmasın ki biz Ceyhan'da inandığımız her olayda cesaretle kararlıkla çekinmeden söz veriyorum üzerine gideceğiz.
///HABERİN GÖRÜNTÜLERİ ///
 

/// 


YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

mehmet kar

abi sözlüyle beraberdin nie böle sorunları sözlüyle paylaşmadın zaten ceyhanı yöneten sizlerdiniz noldu allah aşkına abi halktan deil allahtan korkun ya ben size şunuı sölüyorum çözemediğiniz bi sorunu nasıl çözecem diyebiliyorsunuz? ceyhana ihanet edenin evine allah ateş salsın.

22.01.2014, 17:43