yükleniyor
Son güncellenme :13.01.2014 23:03

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > ÇEÇENİSTAN BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKİMOV CEYHAN’DA

13.01.2014 Pts, 23:03

Çeçenistan Başbakan Yardımcısı Hasan Hakimov ile beraberindeki heyet, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'u ziyaretinin ardından Ceyhan’a gelerek Cansa Tarımı daha sonra Şeyh Mansur'un kabrini ziyaret etti.

 

Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can’a konuk olan Hakimov ve beraberindeki heyet, Tarım makinelarını gezerek incelemelerde bulundu. Adana ile Çeçenistan arasındaki ticari ilişkilerin artırılması amacıyla düzenlenen toplantıya katılmak için burada olduğunu hatırlatan Hakimov, yaptığı konuşmada, Çeçenistan ile Türkiye arasında dostane ilişkilerin güçlü bağ ve kökenlerinin olduğunu dile getirdi. 

 

Rusya Federasyonu'na bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Hasan Hakimov, "Çeçenistan, dış ekonomik faaliyetlerinde Türkiye ile her alanda işbirliği gerçekleştirmeye öncelik vermektedir. Ülkemizde yatırım ortamının iyileştirilmesi ve geliştirilmesine, bölgelerarası ve uluslararası ilişkilere büyük bir önem veriliyor. Çeçenistan, huzura ve istikrara erme aşamasını tamamladı. Bu aşamada ülkemizde büyük ölçüde yenilikçi teknolojilerin uygulanması, özel sektörün geliştirilmesiyle, doğrudan bütçe dışı yatırımların artırılmasıyla sağlıklı ve yeni bir ekonominin oluşturulması hedefleniyor" dedi.

 

İşbirliklerinin geliştirilmesine yönelik yapılan çalışmalar için Türk hükümeti ve halkına teşekkür eden Hakimov geçen yıl Ceyhan'ı ziyaret ettiklerini fakat bunun resmi bir ziyaret olmadığını belirterek, ekonomik ilişkilerin yüksek seviyeye getirilmesi amacıyla bu yıl ilk kez resmi ziyarette bulunduklarını söyledi.

 

Rusya Federasyonu'na bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Hasan Hakimov ve beraberindeki heyet Ceyhan’a bağlı İncetarla köyünde bulunan ve Çeçenler tarafından Kadiri Tarikatı'nın kurucularından sayılan Şeyh Mansur'un mezarını ziyaret etti. 

 

Ceyhan Emniyet Müdürlüğünün geniş güvenlik önlemi aldığı etkinliğe Çeçenistan Ulusal Politika, Dış İlişkiler, Basın ve Haberleşme Bakanı Şahid Vahaeviç Jamaldaev, Küçük İşletmeler ve Girşimciler Dairesi Başkanı Şaarani Abueviç Şuaipov, Bölgesel Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakan Yardımcısı İsa Usmanoviç Bisaev ile Turizm Komitesi Başkan Yardımcısı İsmail Magomedoviç Şovhalov katıldı.

Çeçenistan Ceyhan crt


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.