yükleniyor
Son güncellenme :17.01.2014 21:20

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > CEMEVİ ARSASININ TAPUSU TESLİM EDİLDİ

17.01.2014 Cum, 21:20

Ceyhan’da yapılacak olan Cem evi arsasının tapusu düzenlenen törenle vakıf yöneticilerine teslim etti.

 

Hacı Bektaş Veli Kültür Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şubesi’ne daha önce Ceyhan Belediyesi Meclisinin oy birliği ile almış olduğu karar gereği Namık kemal Mahallesi’nde yapılacak olan cemevinin arsa tapusu, düzenlenen törenle Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından Şube Başkanı Bahadır Odabaşı’na verildi.

 

Ceyhan Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen imza töreninde bir konuşma yapan Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan’da yaşayan Bektaşi vatandaşların cemevi taleplerine cevap vermek adına tahsis edilen arsanın tapusunu verdiklerini belirterek “ Bu olayın siyasi bir değerlendirmenin dışında tutulmasını istiyoruz. Çünkü insanların inanç ve kültürel değerlerinin gündelik siyasete buluşmasını çok doğru bulmuyorum. Bu tapu merasiminin de burada basının önünde olmasını istemedim. Ama Vakıf Şube Başkanımızın isteğini de kırmak olmazdı. Bu yüzden buradayız.” dedi.

 

Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şube Başkanı Odabaşı ise konuşmasında "Vakfımıza tahsisi yapılan arsa için, ilk günden şimdiye kadar olan süre içerisinde her konuda emeği geçenlere ve özellikle Ceyhan Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü’ye çok teşekkür ediyorum. En kısa süre içinde buranın temel atma törenini gerçekleştireceğiz."dedi.

 

Törene Ceyhan Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı yöneticileri, Sarıbahçe köy muhtarı Tacim Tonca, Kızıldere köy muhtarı Menderes Yalçın, Durhasan dede köy muhtarı  Duran Cananmirza, Kızıldere cem evi dernek başkanı şahin görür, Sarıbahçe cem evi dernek başkanı Celal Peker, Ticaret Borsası yönetim kurulu üyesi Hüseyin Kanlı, Ceyhan iş adamları ve hacı bektaş vakfı üyeleri katıldı.

/////HABERİN GÖRÜNTÜLERİ/////

 

Cemevi Tapu CRT HABER 01


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.