yükleniyor
Son güncellenme :27.01.2014 17:48

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika, Spor > CEYHAN DA SEÇİM BİROSU AÇILIŞI MİTİNGE DÖNÜŞTÜ

27.01.2014 Pts, 17:48

Ceyhan’da Adalet ve Kalkınma Partisinin Belediye Başkan Adayı olarak açıkladığı Alemdar öztürk’ün seçim bürosunun açılışı mitinge dönüştü.

 

Çamlıyol İnönü Bulvarı üzerinde Ceyhan eski Emniyet Müdürü Kadir Tüylü’nün seçim bürosu olarak kullanıldığı yer tekrar dizayn edilerek, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Ceyhan ziyaretinden resimler ve Alemdar Öztürk’ün Abdullah Torun ile çekilmiş resimleri ile hazırlanan mekan daha sonra süslenerek coşkulu bir kutlamaya ev sahipliği yaptı.

 

Ak Parti Ceyhan Belediye Başkan Adayı Alemdar Öztürk'ün seçim bürosu açılışı için gelen Ak Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve Yumurtalık Belediye Başkanı Turgut Erişman'i Ceyhan girişinde partililer karşıladı.

 

Atatürk Caddesi ve Kızılay Caddesini takiben Çamlıyol'da bulunan seçim bürosuna kadar gelen misafirlere Ceyhanlılar yoğun ilgi gösterdi.

 

Açılışa katılımdan dolayı mutluluğunu dile getiren Aday Alemdar Öztürk burada yaptığı konuşmada, “Ceyhan’da hep beraber yerel seçimi idrak edeceğiz. Bu seçim diğer seçimlerden çok farklı olacak. Yeni çıkan Belediyeler kanuna göre Büyükşehir belediye faktörü devreye girmiştir. Ceyhan’a hizmetin gelmesi için Adanaya bağlanacak İlçemizin Belediyesi kadar büyük şehirde önemlidir. Hizmetin tamamını almak için Adana’ya ihtiyacımız vardır. Bu sebeple İnşallah Adana ve Ceyhan’da siz değerli halkımızın desteğiyle Ak belediyecilikle tanışarak Ceyhan hak ettiği değeri alacaktır. Birilerine göre Büyük şehirden bahsediliyor ama hizmetin önünü kesenler Ceyhan’ı büyük Köy yapmışlardır. İnşallah bunu değiştirme zamanı gelmiştir ve geçiyordur. Kan kaybeden Ceyhan’ımıza dur deme zamanı gelmiştir. Ceyhan’a İktidar Partisinin el uzatma zamanı gelmiştir geçiyordur. Ceyhan’a emeği geçen Hizmet yağdıran Necdet Ünüvar’a sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Hizmeti engelleyenleri de sizlere şikayet ediyorum” dedi. 

 

Katılımdaki yoğunluktan memnun olduğunu dile getiren Vekil Ünüvar ise şöyle konuştu; " Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'nın dik ve istikrarlı duruşuyla, 81 ilimizde halkımıza hizmet etmeye ve halkın gücünü almaya devam ediyor. Seçim bürosunun açılışında MHP, CHP ve diğer partilerden Ak Partiye katılımları gördük. Bu demek oluyor ki halkımız Ak Parti'ye inanmıştır, Başbakan'ınmıza güvenmişlerdir. Onlar, Ak Parti'nin hizmetlerinden Ceyhan'ın daha çok faydalanmasını istiyorlar. 7 yıl boyunca sürekli Ceyhan'a geliyorum. Ancak böyle kalabalık bir coşkuyla beni bağrına basmaları çok sevindirdi. Biliyorsunuz ki liderimiz bir, ilkelerimiz bir, değerlerimiz bir ve biz aynı yola aynı yöne bakıyoruz. Bizim gönül dünyamız bir onun için gerçekten size şükran borçluyuz. Siz oldukça biz varız. 7 yıldan buyana Ak Parti Hükümeti'nin hizmetlerini Ceyhan'a çok şükür getirdik. Türkiye'nin bir ilçede kurulan fen lisesi ilk defa Ceyhan'da kuruldu. Ceyhan'da eğitim ve öğretime önem vererek 30'un üzerinde okul ve okulların içerisine spor sahaları yaptırdık. Ceyhan'ımıza yeni adliye sarayını kazandırarak, vatandaşımızın adliyedeki işlerini hızlı yürütülmesini kolaylaştırdık. Şimdi ise yaptığım görüşmeler sonucu Türkiye'nin en güzel emniyet müdürlüğü binamızı Ceyhan'a yaptıracağız." dedi.

 

Ceyhan'ın belediye yönünden çözülemeyen sorunları olduğunu belirten Ünüvar, vatandaşların 29 Mart Yerel Seçimlerde Ak Parti Belediye Başkan Adayı Alemdar Öztürk'ü destekleyerek sorunların çözüleceği sözünü verdi.

 

2002 yılında Adana Milletvekili olarak hizmet ettiğini ifade eden Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, 2014 seçimlerinden sonra halkın desteğiyle daha çok hizmet edeceğini söyledi.

Adana'ya hizmet seferberliğini başlatacaklarının sözünü veren Torun, halktan desteklerini beklediklerini belirtti.

 

Konuşmaların ardından MHP, CHP ve diğer partilerden Ak Partiye katılanlara rozetleri takıldı. Seçim bürosunun açılış kurdelesini kesen milletvekilleri ve adaylar, seçimin hayırlı olmasını dilediler.

Açılışa Ak parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Ak Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, Ak Parti Osmaniye Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz, Ak Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Ak Parti Ceyhan Belediye Başkan Adayı Alemdar Öztürk, Ak Parti Yüreğir İlçe Başkanı Bahadır Balcılar, Ak Parti Yüreğir Belediye Başkan Adayı Mahmut Çelikcan, Ak Parti Yumurtalık Belediye Başkan Adayı Turgut Erişmen, Ak Parti Sarıçam Belediye Başkan Adayı Ahmet Zembilci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

////HABERİN GÖRÜNTÜLERİ//// 

 

akp açılış CRT HABER


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.