yükleniyor
Son güncellenme :11.11.2013 2:12

Anasayfa > genel > CEYHAN’DA 10 KASIM ETKİNLİKLERİ

11.11.2013 Pts, 2:12

75 yıl önce hayata gözlerini kapatan Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk düzenlenen törenler anıldı.

 

İlçemiz Ceyhan’da ve 81 ilde saat 9'u 5 geçe sirenler çaldı, bayraklar yarıya indi adeta hayat durdu. 75'inci ölüm yılında gözyaşları Mustafa Kemal Atatürk için aktı.  Anma etkinlikleri erken saatlerde başladı, Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı önünde düzenlenen anma töreni çelenklerin sunumuyla başladı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan etkinlik, Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Garnizon Komutanı Ümit Şener’in çelenk sunumuyla devam etti. Her yıl olduğu gibi bu yılki anma törenlerinde Yaltır Kardeşler İlköğretim Okulu konferans salonunda düzenlenen etkinlikle Büyük önder Atatürk’ün hayatının okunması ve öğrencilerin şiirler okumasıyla son buldu.

 

Törene Mülki Amirlerin yanı sıra Kurum ve Kuruluş temsilcileri, Siyasi Partileri Yöneticileri ve Aday Adayları, Muhtarlar, İş adamları, Vatandaşlar ile Öğrenciler katıldı.

10 KASIM  CRT haber


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.