yükleniyor
Son güncellenme :28.08.2013 2:26

Anasayfa > genel > CEYHAN’DA 2’si KARDEŞ 3 KİŞİ BOĞULDU

28.08.2013 Çar, 2:26

BOĞULMA Site resim
Hatay’dan gelip, Ceyhan’daki tarım alanlarında çalışan 17 yaşındaki Rabia ve 16 yaşındaki Ayşe Cirik kardeşler, Mercimek Beldesi yakınlarında bir tarlada çalışırken sıcaktan bunalınca Ceyhan Nehri’ne girdi.
Yüzme bilmeyen kız kardeşler bir süre sonra çırpınıp, çığlıklar atarak yardım istedi. Nehrin kıyısında mola veren arkadaşları, çığlıklara koştu. Ancak kız kardeşler gözden kayboldu. Tarım işçileri, durumu jandarmaya ve ailesine haber verdi. Jandarmanın yönlendirmesiyle Sivil Savunma ve AFAD ekipleri olay yerine çağrıldı. Ekiplerin çalışması sonucu iki kız kardeşin cansız bedenlerine yaklaşık iki saat sonra ulaşıldı.
Nehir kenarında arama çalışmalarını izleyen tarım işçileri ve talihsiz kardeşlerin ailesi cansız bedenler Sudan çıkarılırken sinir krizi geçirdi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde yaşam belirtisi olmadığı belirlendi ve cesetler otopsi yapılmak üzere AdanaAdli Tıp Kurumu‘na gönderildi.
Öte yandan dün akşam saatlerinde Yumurtalık İlçesi’ne bağlı Küçük Yumurtalık Köyü’nden arkadaşlarıyla birlikte balık tutmak için kayıkla denize açıla 35 yaşındaki Ramazan İnaltekin, dalgaların sarstığı tekneden dengesini kaybederek, denize düştü. Havanın karanlık olması nedeniyle aramalardan sonuç alınamayan Ramazan İnaltekin’in cesedi sabah saatlerinde Adalar mevkiinde karaya vurmuş halde bulundu.

Jandarma ekipleri her iki boğulma olayını araştırırken, olaylarla ilgili tahkikat sürüyor.


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.