yükleniyor
Son güncellenme :22.09.2013 1:25

Anasayfa > genel > CEYHANDA 500 ÇOCUK OKULA KAZANDIRILDI

22.09.2013 Paz, 1:25

Ceyhan ilçesinde “Haydi Çocuklar Okula” projesi kapsamında bazı nedenlerden dolayı okula gidemediği öğrenilen çocukların aileleriyle görüşülüp ikna edildikten sonra 500 çocuk okula kazandırıldı.
Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş, İlçe Milli Eğiti Müdürlüğü ile beraber tam destek vererek İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün belirlediği çocuklarını okula gönderemeyen aileleri tespit edilerek görüştüklerini söyledi.
Çocukları iyi bir eğitime hazırlamak ve onları okula kazandırmanın öncelikli görevi olduğunu ifade eden Karakuş,”Sonrasında ise onlara iyi bir eğitim vermemiz gerekiyor. Bölgede eğitim öğretim çağındaki çocukların okula gönderilmeleri yerine belirli işlerde veya tarlalarda çalıştırılması bizi üzüyor. Eskiden sadece bir kaç ailenin çocuğu okurken, artık yoksul ailelerin çocukları bile çok iyi yerlerde eğitim görüyor. Bu sorunun giderilmesi için ilçe merkezi olmak üzere belde ve köylerde toplantılar düzenledik Bu çalışmalarımız olumlu netice verdi. Doğu kökenli ailelerin de bulunduğu mahallelerde çeşitli nedenlerle eğitimden yoksun kalmış çocukları okula kazandırmaya hedefledik, görevli ekiplerin tek tek aileleriyle görüşülüp çocuklarını okullara göndermeleri konusunda ikna etmeye çalıştık” diye konuştu.


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.