yükleniyor
Son güncellenme :01.11.2013 12:10

Anasayfa > genel > CEYHAN’DA BOZUK YOL EYLEMİ

01.11.2013 Cum, 12:10

Ceyhan ilçesinde, yollarının bozuk olduğu ve bir inşaat şirketinin mahallenin yakınına moloz yığınlarını dökmesi nedeniyle mahalle sakinleri yolu trafiğe kapatarak oturma eylemi yaptılar.

Demir köprü civarında bir inşaat şirketine ait kamyonların moloz yığınlarını boş araziye dökmelerini ve yollarının bozuk olması nedeniyle Civantayak, Yarsut ve Bota mahallesinde ikamet eden vatandaşlar, protesto eylemi için demir köprüde biraraya geldiler.

Aralarında mahalle muhtarlarında olduğu yolda oturma eylemi yapan mahalle sakinleri yollarının yapılmadığını, inşaat atıklarının mahalleye döküldüğünü, moloz yığınlarının mahalle yakınına dökülmesine izin veren Ceyhan Belediyesi'ne tepki gösterdiler.

Civantayak Mahalle Muhtarı Hamit Altıkulaç, mahalleyi adeta şantiye alanına çevirdiklerini, toz ve pislikten dolayı mahallede oturan vatandaşların hasta olduklarını, çocuklarının astım hastalığına yakalandığını söyledi.

20 yıldır yollarının yapılmadığını belirten muhtar Altıkulaç şöyle konuştu;

"Ceyhan nehrinin geçtiği sahil yolu pislikten ve kokudan geçilmiyor. Mahalleyi adeta ambar olarak kullanıyorlar. Çocuklarımız toz ve pislikten dolayı hastalıklara kapıldılar. Bir mahalle içerisine şantiye kurulur mu? Mahalle sakinlerim evlerinin penceresini açamayacak mı ? Mahallede bulunan 27 ailenin çocuğu pislik ve tozdan dolayı astım ve bronşit oldu yazıklar olsun. Bu çilemiz ne zamana kadar sürecek. Bu halka yazık değil mi?" dedi.

Vatandaşlar yollarının yapılmadığı ve inşaat molozlarının kaldırılmadığı halinde eylemlerine devam edeceklerini söylediler.

Polisin gelmesiyle eylem yapan mahalleli vatandaşlar sakin bir şekilde eylemi sonlandırdılar.

  ///HABERİN GÖRÜNTÜLERİ ///


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.