yükleniyor
Son güncellenme :01.11.2013 12:33

Anasayfa > genel > CEYHAN’DA CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

01.11.2013 Cum, 12:33

Ceyhan'da CHP, DSP, İşçi Partisi,Atatürkçü Düşünce Derneği ve ortak girişimi 29 Ekim’de Cumhuriyet Yürüyüşü düzenledi.

“Cumhuriyet için Halk Yürüyüşü” Asri Mezarlık dan başlayıp Serap Aktaş Bulvarı ile Mithatpaşa Parkın'ın kesiştiği noktada son buldu. Bayrakları ellerine alarak yürüyüşe katılan vatandaşlarla birlikte gençler de coşku ile yürüdüler. Araçların kornalarıyla destek verdiği, vatandaşların balkonlarından bayrak sallayarak ortak olduğu coşku görülmeye değerdi.

“Cumhuriyet değil, AKP yıkılacak”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Ne Mutlu Türküm Diyene”, “Atatürk gençliği görev başında” şeklinde sloganların atıldığı yürüyüşte Ceyhan adeta kırmızı-beyaza boyandı.

CHP Ceyhan İlçe Başkanı İlyas Kurt,Atatürk Düşünce Derneği yönetimi, İşçi Partisi Başkanı Sacit Ata, DSP İlçe Başkanı Dilek Keskin,Hacı Bektaşı Veli Derneği Başkanı Bahadır Odabaşı,CHP Ceyhan Belediye Başkan Aday Adayları,CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri,Kadın Kolları ve gençlik kolları,İşçi Partisi Yönetim Kurulu,DSP yönetim kurulu,Hacı Bektaşı Derneği Yönetim Kurulu,Atatürk Düşünce Derneği yönetim kurulu üyeleri,Sivil toplum kuruluşları ile partililer ve vatandaşların de hazır bulunduğu kortejde pankartlar,dövizler yürüyüşü görsel bir şölene dönüştürdü. Çok sayıda polisin ve basın mensubunun da takip ettiği yürüyüş günün anlamını belirten konuşmaların ardından olaysız bir şekilde son buldu.

/////HABERİN GÖRÜNTÜLERİ/////

 


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.