yükleniyor
Son güncellenme :30.11.2013 13:30

Anasayfa > genel > Ceyhan’da Doruk Beldesinin Su İsyanı

30.11.2013 Cts, 13:30

Ceyhan'a bağlı beldede 20 gün önce içme suyu pompalayan dinamonun bozulması sonucu beldeye su verilemiyor.

İlçeye bağlı Doruk Beldesi'ne su pompalayan dinamonun arızalanması nedeniyle vatandaşlar tankerlerle getirilen suyla ihtiyaçlarını gideriyor.

Bidonlarla su almak için tankerlerin başında bekleyen Zeliha Ak(42) 20 gündür susuz kaldıklarını ifade ederek, su sorunun biran önce çözülmesini istedi.

Su ihtiyaçlarını tankerlerden, tulumbadan ve kaynarlardan su bidonlarıyla taşıyarak giderdiğini ifade eden Zeliha Ak şöyle konuştu;" Belediye yetkilileriyle görüştük. Bize su pompalayan dinamonun bozulduğu için su veremediklerini söylediler. Evimizde kıyafetlerimizi, bulaşıklarımızı yıkayamıyoruz. Temizliğimizi yapamıyorum. Çocuklarım okula gidiyor sular orda da kesik, böyle devam ederse çocuklarımızı okula gönderemeyeceğiz. 20 gündür koskoca belde de su kesik olur mu? Allah için biz nerede yaşıyoruz? Çektiğimiz bu rezilliğe kim dur diyecek? 20 gündür kokuyoruz banyo yapamıyoruz,sağlımız bozuldu artık." dedi.

Hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Türkan Özübüyük(50) ise para karşılığında tankerle evlerine su getirerek ihtiyaçlarını karşıladıklarını anlattı. 

Su taşımanın kendisi için işkence haline geldiğini artık gücünün bu durumu kaldırmadığın belirten Türkan  Özübüyük, evlerinde temizlik ve hijyenin kalmadığını, çocuklarının ve kendilerini salgın hastalığa yakalanmaktan korktuklarını kaydetti.  

CHP'li Doruk Belediye Başkanı Yaşar Şenal ise bozulan su dinamosunu servise gönderdiklerini, kısa sürede içme suyu sorunun çözüleceğini söyledi.

 

Doruk beldesi Su isyanı crt Haber


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.