yükleniyor
Son güncellenme :04.12.2013 17:07

Anasayfa > genel > CEYHAN’DA ENGELLİLER YARARINA YEMEK

04.12.2013 Çar, 17:07

Ceyhan’da özel bir rehabilitasyon merkezi tarafından engelliler yararına dayanışma yemeği düzenlendi.

 

Ceyhan Öğretmen Evi'nde düzenlenen yemekte Zihinsel engelli öğrencilerin çerkez oyunu, vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle izlendi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 7'den 70'e, genciyle ve yaşlısıyla tüm engellilerin yanında olduklarını dile getirdi.

Kaymakamlık olarak engellilere her konuda destek olduklarının altını çizen Karakuş, sivil toplum kuruluşları da kendi imkanlarıyla ellerinden geleni yaptığını söyledi.

Engelli vatandaşların toplumda yaşadıkları her türlü sıkıntıların, tüm toplumun ortak sorunu olduğunu vurgulayan Karakuş şöyle konuştu; " Engellilerin rahat bir şekilde toplum içinde yaşayabilmeleri ancak toplumsal duyarlılık ile mümkündür. Bu anlamda engelli vatandaşlara acıma duygusu ile yaklaşmak gerekir. Engelli vatandaşlarımızın toplum içinde rahatça yaşaması için de tedbirlerin alınması gerekir. Bu nedenle engellilere hizmet veren kamu özel sektör ve sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesine önem verilmelidir. Engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmeleri ve gerçek potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri için onlara gerekli desteği vermek hepimiz için öncelikli görevdir.Engellilerimize yardımcı olmak bizim insanlık görevimizdir. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, yaratılanı hoş gör yaratandan dolayı, incinsende incitme diyen bir milletin çocuklarıyız. Bizler engellilerimizi dışlamamalı onlara insani bir görev olarak sahip çıkmalı, önlerindeki engellerden biri de biz olmamalıyız." dedi.

Ceyhan Engelliler Derneği Başkanı Ali Efe ise Kaymakam Gürbüz Karakuş olmak üzere tüm sivil toplum örgütlerine, engellilere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Engelliler yararına düzenlenen yemekte toplanan gelirlerle alınan akülü araba, Kaymakam Gürbüz Karakuş tarafından engelli olan Sevgi Çelik'e teslim edildi.Engelleri Kaldıran gece CRT HABER

 


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.