yükleniyor
Son güncellenme :25.02.2014 23:24

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > CEYHAN’DA GÜRÜLTÜ KİRLİLĞİ VATANDAŞI CANINDAN BEZDİRDİ

25.02.2014 Sal, 23:24

Ceyhan’da 30 Mart'ta yarışacak olan belediye başkan adayları, seçmeni etkilemek ve oyunu alabilmek için her yolu deniyor. Bir yandan kahve ve köy toplantıları sürerken, diğer yandan da araçlarla propagandalarını yapan adaylar en önemli konuyu unutuyor.

 

O KADAR SES AÇINCA NE DEĞİŞTİ ARKADAŞ ?

 

Seçim sürecinde bunlara alışacağız ancak, seçim araçlarından gelişi güzel yükselen ayarsız ve ne söylediği anlaşılmayan bozuk sesle müzik yayını yapılması, Ceyhanlı vatandaşlar tarafından olumsuz tepki alıyor. Vurdumduymaz anons araçlarının sürücülerine siyasi güçlerinden dolayı karışılmadığı iddia ediliyor.

 

PEKİ VATANDAŞI DÜŞÜNEN KİM ?

Araçlara kendi resimlerinin yanı sıra partilerinin başkan adaylarının resimlerini de asan ve birkaç sloganla aracı giydiren adayların anons araçları, seçmeni etkileme gayretini devam ettiriyorlar.

Ancak, seçim araçlarından yüksek sesle müzik yayını yapılması, bunun yanında sesli propaganda da bulunulması Ceyhanlı vatandaşların tepkisine neden oluyor.

 

BUNLARI KİM DENETLİYOR ?

Ceyhanlı vatandaşlar, seçim araçlarındaki hoparlörün sesinin en alt seviyeye indirilmesini ve yaşatılan gürültü kirliliğine de bir son verilmesini isterlerken, “Bu konuda belediye başkan adaylarından gerekli hassasiyeti bekliyoruz, ses sistemleri bozuk ve arızalı olanların ise ölçüm ve ayarları yaptırılarak düzeltileceğini umut ediyoruz” dediler.
 

SEÇİM ARAÇLARI crt


YORUMLAR

Toplam 5 yorum bulunmaktadır.

kezban

AKP ZENGİN KOCAMAN OTOBÜSLERLE ÇAMLI YOLU KAPLIYO DÜN BİŞEYE TANIK OLDUM ABULANS GECECEK GECEMEDİ YOK TIKANDI MHP OLLARAK EN AZ SES AÇIK OLLARAK BİZİM ARACLAR GEZİYO

26.02.2014, 8:23
ceyhanlı

kezban arkadaşım sanırım yanılıyorsun bugün deli etti mhp beni deneme sınavındada bence dershanelerin olduğu güzargahta yaniçamlı yolda yasaklamalılar bu yarışı kazandırmaz rahatsızlıktan başka bir şey vermez zaten yarışıarif sezer kazandı size geçmişolsun..

26.02.2014, 19:11
zeytibelili

okulda ders anlatıyorum;tam zurnanın zırt ettiği yeri anlatacağım, bangır bangır seçim arabası. Yazık bu çocuklara, acıyın. bunu düşünemeyen bu memlekete idareci olamaz. olsa da kendi ikbali için olur. Ayrıca seçimin galibi burhan onuk kardeşimiz. şimdiden vatana millete hayırlı olsun.

27.02.2014, 19:09
ynr

haftalardır rahatsızlık duyduğum konu. sayın şahin özer etkili ve tanınan bir isim olarak imza kampanyası başlatabilir diye düşünüyorum. toplanan imzalar belediye ve kaymakamlığa dilekçe olarak sunulmalı. ayrıca bazı partilerin seçim araçları yerel seçimi genel seçim havasına sokma gayretiyle durmadan çalıntı bestelerle genel başkan şarkısı çalıyor. kullanılan araç da bir otobüs ve bu otobüs çamlıyol’da trafik akışını olumsuz etkiliyor.

28.02.2014, 16:05
pakize

tam çocuğum uyuyacak;ve ben yemek yapmaya başlayacağım, gürültü çocuğu korkutuyor, ve çocuğum uyanıyor. Eğer bu kul hakkı ise hakkımı helal etmiyorum, oyumu da bu çalgıcılara vermiyorum.Nerde sosyal ve hukuk devleti?

02.03.2014, 11:18