yükleniyor
Son güncellenme :02.02.2014 20:04

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > CEYHAN’DA HDP MİTİNGİ

02.02.2014 Paz, 20:04

Ceyhan’da HDP ilçe teşkilatının düzenlenen mitingde belediye başkan adayları tanıttıldı.

Orhan ekinci Bulvarı üzerinden HDP ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen aday tanıtım mitinginde konuşan BDP Adana İl Başkanı Uğur Bayrak, HDP'nin 2012 yılında Abdullah Öcalan'ın önderliğinde kurulduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin en geç parti olduğunu belirtti.

HDP'nin eşitlikçi ve özgürlükçü parti olduğunu ifade eden Bayrak, yeni bir parti olduklarını ve ilk kez seçime katılacaklarını söyledi.

 

Adana ve ilçelerinde katılımcı ve şeffaf belediyeciliğin olmadığını belirten HDP İl Başkanı Yusuf Tek, özellikle Arap ve Kürtlerin yoğun yaşadığı mahallelere hizmet götürülmediğini söyledi.

 

HDP olarak Adana’da ve ilçelerinde belediyelerde iddialı olduklarını söyleyen Tek, kente sorumluluklarının bilincinde olduklarını ve yerel halkın sorunları için çözüm üreteceklerini de kaydetti.

 

Konuşmaların ardından HDP Ceyhan Belediye Başkan Adayı Mehmet Yardımcı, partililerini selamlayarak kendisine destek olmalarını istedi.

Mitinge BDP Adana İl Başkanı Uğur Bayrak, HDP Adana İl eş başkanları Gülseren Tural ve Yusuf Tek, HDP Adana Büyükşehir Belediyesi eş başkan adayları Ayhan Bilgen ve Leyla Uyar, HDP Ceyhan Ceyhan Belediye Başkan Adayı Mehmet Yardımcı, BDP ilçe Başkanı Seyfettin Aydemir katıldı.

 

hdp miting crthaber

 


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.