yükleniyor
Son güncellenme :13.12.2013 23:33

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > CEYHAN’DA KAYMAKAMDAN MİNİ KONSER

13.12.2013 Cum, 23:33

Ceyhan’da hayırsever iş adamı tarafından okula alınan kemanlar öğrencileri sevindirirken Kaymakam Gürbüz Karakuş öğrencilere mini konser verdi.

Yarsuat Mahallesi'ndeki Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'na İş adamları Ahmet Şipal ve Beytullah Övet, 12 keman ve 4 klimayı alarak yetkililer nezdinde teslim etti.

Okulun konferans salonundaki törene katılan Kaymakam Gürbüz Karakuş, öğrenciler ve okul yöneticilerin bulunduğu salonda kemanla kardeşlik türküsünü çalarak öğrencilere mini konser verdi.

Ceyhan'da hayırsever iş adamlarının eğitime katkılarının devam ettiğini belirten Karakuş, şunları kaydetti:

"Öğrencilerimizi sevindiren hayırsever iş adamlarına teşekkür ederim. Öğrenciler bu kemanları gayretle çalışarak bel ki sanatçı olacak. Öğrencilerimizin geleceğini aydınlık kılmak hepimize düşen görevdir. Ceyhan’da böyle hayırseverlerin olmasıyla eğitimdeki kalite de artıyor. Çocuklarımız geleceğe daha iyi hazırlanıyor. Bu mahallemizde birinci ve ikinci kademe okuma yazma kursu, satranç,tiyatro, izcilik, futbol ve keman kursları açtık. Birlik ve beraberlik içerisinde bu mahallede yaşayan çocukların okuması için elimizden geleni yapıyoruz."

Okul yönetimi ve öğrenciler de hayırsever iş adamlarına katkılarından dolayı teşekkür ederek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerine kadar keman çalmayı öğrenmek için söz verdi.

kaymakam keman 2


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.