yükleniyor
Son güncellenme :22.02.2014 1:41

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > CEYHAN’DA MUHTARLARA SEÇİM TOPLANTISI

22.02.2014 Cts, 1:41

Ceyhan Kaymakamı, muhtarlarla yaptığı bilgilendirme toplantısında, yerel seçimlerin dostluk çerçevesinde yapılması gerektiğini belirtti.
 
Öğretmen Evi'nde yapılan ve muhtarların katıldığı "Seçim Güvenliği" bilgilendirme toplantısında konuşan Ceyhan Kaymakamı, seçim sürecinin kaygısız, sıkıntısız, huzur ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla bir araya geldiklerini vurguladı.
Yerel seçimlerde muhtar adaylarının sayısının artmasında, muhtarlara verilen hakların düzenlemesinin etkili olduğunu belirten Kaymakam, şöyle konuştu;
 
"Yeni Büyükşehir Yasası ile muhtarlara bir çok kolaylık ve imkanlar sağlanmıştır. Muhtarlar köylerin önderidir. Seçilen muhtarın rant için değil, hizmet için çalışması gerekir. İlçe merkezi, beldeler ve köylerimizde büyük bir olgunluk içerisinde seçim çalışmaları devam ediyor. Seçimler, birbirimizin yüzüne bakacak kadar centilmenlik içerisinde geçmeli. Birbirimizi incitmeden seçimi atlatmalıyız. Muhtarların, seçim sürecinde ve sandıklarda görev yapacak kamu görevlilerine tarafsız bir şekilde yardımcı olunmasını da hatırlatmak istiyorum. Siz Devletin köydeki temsilcilerisiniz. Muhtarın partisi olmaz seçim geçtikten sonra siz tüm köyün muhtarısınız." dedi.
 
İlçe Seçim Müdür Vekili Gönül Neyişçi ise muhtarlara seçimlerde oy kullanırken dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bilgiler verdi.

Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erdal Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yaylacı, İlçe Sağlık Grup Başkanı Abdulselam Çoban ve muhtarlar katıldı.

 

Kaymakam muhatarlar 02


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.