yükleniyor
Son güncellenme :28.01.2014 0:32

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > CEYHAN’DA ÖĞRENCİLERE YEKÜV’DEN YARDIM

28.01.2014 Sal, 0:32

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfından Mehmet Akif Ersoy ilköğretim Okuluna Yardım
 

Merkezi İstanbul'da bulunan 21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından İlçemiz Ceyhan’da bulunan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'na giyim ve kırtasiye yardımı yaparak öğrencileri sevindirdi.

 

Mehmet Akif Ersoy Okulu'nda görev yapan öğretmenlerin girişimiyle harekete geçen (YEKÜV)  21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı yetkilileri yardım talebini olumlu karşılayarak harekete geçti.

 

Vakıf yetkilileri tarafından Ceyhan’da eğitim öğretime devam eden Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden göçle gelerek zor şartlarda yaşam mücadelesi veren ailelerin çocuklarına ulaşması için Okul Müdürü Mehmet Atasoy’a 50 öğrencinin faydalanacağı giyim ve kırtasiye malzemeleri teslim edilirken, okul öğretmenleri tarafından yardım öğrencilere dağıtıldı.

 

Yardımların kendileri açısından çok önemli olduğuna vurgu yapan Müdür Atasoy, bu tür yardımların öğrencilerin motivasyonunu güçlendirdiğini belirterek yardımlarından dolayı 21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı yetkililerine teşekkür etti.

 

Vakfın hazırladığı 50 adet çanta, 50 adet kaşkol, 50 adet bere, 50 adet kazak, 50 adet çorap, 100 adet kurşun kalem, 100 adet kırmızı kalem, 100 adet silgi, 50 adet ayakkabı, 21 adet kız öğrenciler için toka yardımını alan öğrenciler öğretmenlerine ve Vakıf yöneticilerine teşekkür ederek, mutluluklarını dile getirdiler.

 

YEKÜV YARDIM CRT HABER


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.