yükleniyor
Son güncellenme :19.01.2014 18:23

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > Ceyhan’da “Silah Yüklü” İddiasıyla 3 TIR Durduruldu

19.01.2014 Paz, 18:23

SAVCI ARAMAK İSTEDİ MİT DEVREYE GİRDİ 

Kaçak silah ve mühimmat taşıdığı ihbarı alan güvenlik güçleri, otoyolda durdurdukları TIR'larda arama başlattı. Jandarma ekipleri silah ve mühimmat taşıdığı ihbar edilen 3 TIR'ı bugün öğle saatlerinde Tarsus- Adana-Gaziantep (TAG) otoyolunun Ceyhan Gişeleri'nde durdurdu. 500 kişilik jandarma ekibi TIR'larda arama başlattı.

JAMMER KULLANILDI

Tarsus- Adana- Gaziantep otoyolundan Ceyhan İlçesi'ne girerken, Sirkeli Gişeleri önünde durdurulan 3 TIR'da arama yapılmadan önce, bir dizi güvenlik önlemine başvuruldu. Jammerler ile sinyal kesme uygulaması yapıldı, patlama ihtimaline karşı önlem alındı.

ŞOFÖRLER GÖZALTINA ALINDI

Brandaları açılan TIR'ların ilk incelemesinin ardından 3 şoför, kelepçelenerek gözaltına alındı. TIR'lar detaylı aramadan geçirilmek üzere otoyol gişelerinden daha güvenli bölgeye götürüldü.

"MİT OPERASYONA MÜDAHALE EDİYOR" İDDİASI VAR

500 jandarma personelinin katılldığı ve cumhuriyet savcısının talimatı ile yapılan operasyona MİT'in müdehale etmeye çalıştığı iddia ediliyor. Üst düzey MİT görevlilerinin TIR'ların bırakılması için Jandarma ve savcıya baskı yaptığı öne sürülüyor.

GAZETECİLER BÖLGEDEN UZAKLAŞTIRILDI

Bu arada, TIR'lardan görüntü almak için gişelere yaklaşan CRT ve DHA ekibi, jandarma ekiplerince bölgeden uzaklaştırıldı.

GAZETECİLER GÖZALTINA ALINDI

Cumhuriyet savcısının talimatı ile yapılan operasyonda  Jandarma ayrıntılı arama yapılan tırları öğle saatlerinde Adana'ya götürdü. Mit'in devreye girmesiyle akşam saatlerinde Tır'lar tekrar yola çıkarak Ceyhan'a geldi. Adana'da 5 gazeteci göz altına alınırken, Ceyhan istikametinde gişelere yakın bölgede görüntü almaya çalışan Ceyhun Özer, Berat Özer ve Yusuf tunur göz altına alındı. Ses kayıt cihazları ve kameraların kartlarına el koyan görevliler daha sonra gazetecileri serbest bıraktı.

 

/////HABERİN GÖRÜNTÜLERİ//////

 

Otoban Durdurulan TIR


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.