yükleniyor
Son güncellenme :25.02.2014 22:02

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > CEYHAN’DA SULAR KESİLECEK

25.02.2014 Sal, 22:02

Ceyhan'da, içme suyu boru hatlarındaki çalışma nedeniyle 3 gün boyunca su kesintisi yaşanacağı öğrenildi.

İlçemizde içme suyu boru hattındaki çalışma nedeniyle şehir merkezinin tamamında 3 gün boyunca su verilemeyeceği, boruların bağlantılarının değiştirilerek ikinci etapta çalışmanın tamamlanıp yeni boru hattından su akışı sağlanacağı bildirildi.

Ceyhan Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü yenilenen Tatarlı içme suyu boru hattının, ilçe merkezindeki su depolarına bağlanacağı, yenilen hatlar üzerindeki çalışma nedeni ile Kent merkezine 25 ile 27 Şubat tarihlerinde su verilemeyeceğini çalışmaların tamamlanmasının ardından yeni içme suyu hattı ile su probleminin giderileceği kaydedildi.

 

Sular Kesik CRT


YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

keziban kılınç

HALKIN GÖZÜNÜ AÇMASI GEREK DİYE DÜŞÜNÜYORUM VE BİLDİKLERİMDEN SİZİ AYDINLATMAK İSTİYORUM CEYHAN SUSUZLUK DİYE TUTURDU GİDİYO AMA NEDEN BUNU BİLİYORLARMI TATARLIDAN 30 KMLİK UZAKLIKTANKİ 45 YIL ÖNCE KURULMUŞ İÇME SUYU BORU HATLARININ SON 3 YILDA ÇÜRÜME NOKTASINA GELMESİ BORU PATLAMALARININ BAŞLAYIP SU KESİMLERİNİN NETİCESİNDE SU PIROBLEMLERİDEKİ AKSAMALARIN GİDERİLMESİ İÇİN 30 KM LİK ALANDAKİ SU BORU HATLARININ YENİDEN KAZI YAPILMAP İÇİNE 30 KM LİK BORU YENİLEMESİ YAPILMASI VE BU BORULARIN KANSEROJEN ETKİ YARATMAYAN KALİTELİ BORU KULLANILARAK HALKIN SAGLIGI DÜŞÜNÜLEREK YAPILMASI NETİCESİNDE SU PROBLEMLERİ TAMAMEN ORTADAN KALDIRILDI .YAKLAŞIK 1.5 YIL SONRA FALİYETE GECECEK YEDİ GÖZE SU PROJESİNİN ARITLMIŞ VE SOGUK SU HATTININ DEVREYE GİRİP CEYHAN A AKIŞINI SAGLAYIP VATANDAŞA SUNULMASI ÇALIŞMASININ 2 YILDIR DEVAM ETMESİ .. ARTIK SUSUZ DEGİLİZ HEMDE SUYU DAHA UCUZA GELCEK ..

25.02.2014, 22:26
paralel kezban

ceyhan halkının gözünü ve kulağını daha önemlsi beynini ve gönlünü açması lazım. 3 dönemdir hemen hemen aynı kadro belediyeyi yönetiyor. yani sözlü başa geldiğinde son otuz yıllık olan su boru hattı 15 yıllıktı. Su borularının ne zaman nasıl değişeceğini halk bilemez ama nitelikli yöneticiler bilebilir. çamlıyoldaki noel ağaçlarına kaç para ödendi, demir köprünün ışılandırmasına kime ne ödendi? ne kadar how much (ingilizcesi bu) ? Varsıın Ceyhan sizi kahraman sansın! Batının gözünde cengizhan da timurlenk de kahraman. Hak önünde nesiniz siz? Ak belediyecilik umumuz da kalmadı, çünkü al birini vur ötekine. seçmenin kafası karışık, en iyii ceyhandan göçmek.

25.02.2014, 22:55