yükleniyor
Son güncellenme :16.02.2014 23:14

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > CEYHAN’DA UMRE YOLCULARINA TÖREN

16.02.2014 Paz, 23:14

 

Ceyhan’da düzenlenen törenle umre yolculuğunu yapacak ve kutsal topraklara uğurlanacak vatandaşlar için müftülük görevlileri tarafından Kur'an'ı Kerim ve ilahiler okundu.

 

Merkez Abdulkadirağa caminde umreye gidecekler için düzenlenen uğurlama törenin de konuşan İlçe Müftüsü Nazmi Söğüt, İlçemizden 32 vatandaşımızın kutsal topraklara gideceğini ifade etti.

 

Rabbimizin Umreye gidecek kardeşlerimize en kısa zamanda haccı nasip etmesi temennisinde bulunan Müftü Söğüt şöyle konuştu; " Umreye gidecek vatandaşlarımız burada bol bol dua Allah'a sığınsınlar. Şüphesiz ki Allah duaları kabul eden ve günahları bağışlayandır. Umreye gidenler geride bıraktıklarını da temsil ederler. Sizler Kuran'ın indiği Efendimizin doğduğu yerlere gideceksiniz tavaf yapacaksınız. Kutsal topraklara vardığınızda vaktinizi boşa harcamayın. Orada ayaklarınızı basmış olduğunuz yerlerin bir zamanlar kâinatın efendisi, dünya ve ahiret şefaatçimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.)’in ve onun mübarek ashabının alınlarını secdeye koyduğu mekânlar olduğunu unutmayın” dedi.

 

Kutsal topraklara gidecek vatandaşların programlı bir şekilde zaman geçirmeleri konusunda uyarılar yapılırken, törende yapılan konuşmaların ardından 32 kişi dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

 

UMRE TÖREN CRT HABER


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.