yükleniyor
Son güncellenme :19.12.2013 0:40

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > CEYHAN’DA UNUTULMAZ TİYATRO

19.12.2013 Per, 0:40

Ceyhan’da bir ortaöğretim okulu konferans salonunda düzenlenen "Bizans'tan kız alma" adlı tiyatro oyunu velilere unutulmaz anlar yaşattı.

 

Ceyhan Yaltır Kardeşler Ortaokulunda kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen tiyatro etkinliğini izlemeye gelen öğrenci velileri Erkan Gürbüz'ün kaleme aldığı "Bizans'tan kız alma" tiyatro oyununu izledi.

 

Ünlü tiyatro sanatçısı Ercüment Balakoğlu ve ekibi tarafından sergilenen tiyatro oyunu, iki perde halinde seyirciyle sunulurken, oyunda İstanbul'un Fethi sırasında Bizans'lı bir kumandanın evinde hizmetli olarak yaşayan 3 kişilik Osmanlı ailesinin, kumandanın kızı istemesi üzerine yaşanan olayları mizahi açıdan anlatıldı.

 

Tiyatro etkinliğine katılan veliler usta oyuncu ve ekibini izlerken kahkahalara boğuldu. Okul Aile Birliği Başkanı Bahadır Odabaşı, oyun sonunda tiyatro Balakoğlu'na teşekkür ederek, çiçek verdi. 

 

Tiyatro sanatçısı Ercüment Balakoğlu ise Ceyhan’ı ve Ceyhanlıları çok sevdiğini ve her fırsatta farklı oyunlarıyla Ceyhan’lılarla olmaktan mutlu olduğunu belirterek, kendisini yalnız bırakmayan dostlarına teşekkür etti.

Tiyatro CRT HABER


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.