yükleniyor
Son güncellenme :28.12.2013 23:14

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > ÇİFTÇİLERE KIRSAL KALKINMA DESTEĞİ

28.12.2013 Cts, 23:14

Ceyhan'da çiftçilere kırsal kalkınma hibe destekleri konulu toplantı düzenlendi.

 

İlçemizde çiftçilere yönelik Kırsal Kalkınma Hibe Destekleri konulu bilgilendirme toplantısı Adana Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Ceyhan Ticaret Odası konferans salonunda gerçekleştirildi.

 

Çiftçilere yönelik düzenlenen Kırsal Kalkınma Hibe Destekleri konulu bilgilendirme toplantısına Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Cafer Yılmaz, kırsal kalkınma programları ve projeleri hakkında slayt eşliğinde bilgiler verdi.

 

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programı kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi için 9. etap tebliğinin yayınlandığını belirten Yılmaz, hibe desteğinden faydalanmak isteyen çiftçilerin projeleriyle birlikte 27 Ocak 2014 tarihine kadar başvuruda bulunabileceğini bildirdi.

Çiftçilerin hibe desteğinden faydalanabilmesi için eksiksiz bir şekilde projelerinin hazırlanması gerektiğinin altını çizen Yılmaz şöyle konuştu; “Hibe programı kapsamında gerçek ve tüzel kişilerin ekonomik yatırımlara yönelik olarak hazırlayacakları projenin uygun bulunması durumunda proje tutarının yüzde 50′si hibe desteği olarak verilecektir. Hibe başvurularından faydalanmak isteyen girişimcilerimizin 27 Ocak 2014 tarihinde kadar müracaatlar etmeleri gerekmektedir” diye konuştu.

 

Toplantıya İl Tarım Müdürlüğü'nden Ziraat Mühendisi Ejder Yücel ve Mazlum Göbelek, İlçe Tarım Müdürü Muharrem Cerit, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Yavuz Tezcan ve çiftçiler katıldı.

Ticaret Odası toplantı CRT


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.