yükleniyor
Son güncellenme :28.08.2013 2:34

Anasayfa > genel > CRT TV UYDU YAYINCILIĞINA BAŞLADI

28.08.2013 Çar, 2:34

uydu haberi site resimCeyhanda 25 yıldır CRT Medya olarak yerel yayın yapan Televizyonumuz Uydu Yayıncılığına başladı.

Adana Ceyhan Merkezli yayın yapacak olan CRT TV’nin tüm hazırlıklarını tamamlayarak uydu yayıncılığına başladığı, Ceyhan’ın uydudan yayın yapan ilk televizyonu olma özelliğini taşıyacağı açıklandı.

Adana CRT TV Yönetim Kurulu Başkanı Şahin ÖZER, yaptığı açıklamada, bir gazeteci olarak Adana Ceyhan’da 25 yıldır CRT Medya olarak yayın yaptıklarını belirterek, “Güzel Adana’mızın uyduda yayın yapan televizyonunun olmaması her Adanalı gibi beni de üzüyordu. Başka kentlerin televizyonlarını izlerken Türkiye’nin en büyük İllerinin başında gelen Adana’nın Türkiye’ye ve Dünyaya yayın yapan bir televizyonunun olmaması büyük eksiklikti. İşte bu eksikliği gidermek adına bu adımı Ceyhan’dan attık. Çok yakında Adana stüdyomuzu da kuracağız. Adana da uyduda yayın yapan iki televizyon bulunurken, Adana’nın en büyük ilçesi olan Ceyhan’dan uyduya adım atmanın gururunu yaşıyoruz. Oysa yayıncılığa Gazete olarak,25 yıl önce başladık.19 yıl önce de Türkiyenin ilk yerel kanallarından biri olan CRT TV yi karasaldan  yayına başlattık. Adana ve Ceyhan’a vefa borcumuz olarak gördüğümüz Adana CRT TV ile Ceyhan’ın sesi Torosları aşıp tüm Dünyaya ulaştıracak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Adana CRT TV’nin Adana ve İlçelerinin televizyonu olduğunu söyleyen ÖZER, “Daha ilk günden TV Logomuzu yayına girmediğimiz halde uyduya çıktığımızı duyan izleyicilerimizden teşekkür telefonları almaya başladık. Adanalılar sosyal paylaşım sitelerinden televizyonumuzun uyduya çıktığımızı paylaşmaya başladılar. Ceyhanlılar da ilk günden itibaren televizyonuna sahip çıktı. İnşallah onların bu sevgisine bu desteğine layık olmaya çalışacağız” diye konuştu.

Adana CRT Televizyonu’nun teknik altyapısının birçok ulusal televizyonlarla eşdeğer olduğunu söyleyen Adana CRT TV Yönetim Kurulu Başkanı Şahin ÖZER, “Adana CRT TV Stüdyoları ve teknik donanımı ile Adana’ya yakışan bir televizyon olacak. Adanalı her şeyin en güzeline, en iyisine layıktır. Adana CRT TV ekran içerik formatıyla kısa süre içerisinde sadece yerel televizyon bazında değil ulusal yayın yapan kanallar statüsünde değerlendirilecektir. Zira böyle olabilmesi için her türlü fedakarlığı yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Adana’yı dünyaya en iyi şekilde anlatacak, Adana’nın yüz akı olacak bir yayın içeriği ile merhaba diyeceğiz” dedi.

 

NOT : Uydu Frekans bilgileri sinyallerin netleşmesi ile önümüzdeki günlerde tüm sosyal platformdan, gazete ve resmi internet sitemizden açıklanacaktır. 36 UHF bandında karasal yayınımız, ayrıca Fiber internet altyapısı ile İnternet yayınımız www.crthaber.com Resmi sitemizden izlemeniz sağlanacaktır.


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.