yükleniyor
Son güncellenme :28.08.2013 2:47

Anasayfa > genel > CRT’nin HABERİ TÜRKİYE GÜNDEMİNDE

28.08.2013 Çar, 2:47

Kaza Ulusal site

Ceyhan’da kontrolden çıkan aracın yol kenarındaki kanalizasyon borusuna çarpması sonucu meydana gelen kaza ve o anlarda yaşananların görüntüsü Türkiye gündemine girdi.

Ceyhan ‘da kontrolden çıkan Lpg’li hafif ticari aracın, Yumurtalık yolu üzeri Ceyhan Meslek yüksekokulu önünde yol kenarındaki kanalizasyon borusuna çarpması sonucu meydana gelen kazada araç alev almış 11 kişiden 6’sı yaşamını yitirirken CRT Haber Merkezinin ortaya çıkardığı bu görüntüler hafızalarda kaldı.

 

Olaydan hemen sonra kayda giren kamera görüntülerinde Araç alev alev yanarken, araçtan fırlayan kazazedelerin yardımına vatandaşlar koşuyor. Durumu 112 ve itfaiyeye bildiren vatandaşlar yardımın gecikmesine öfkelenirken bir yandan da yerde yatan ve çocuğunun elini bırakmayan anne ile kazazedeleri teselli etmeye çalıştı.

 

Mısırdaki yaşanan olaylar nedeni ile haber bültenleri fazlasıyla yoğun olmasına rağmen aynı saatlerde CRT’den geçilen görüntüler Ana haber bültenlerine yetiştirildi. Bir sonraki gün Türkiye’de tüm Ana Haber Bültenlerin de habere geniş yer verilirken, Ajanslardan edinilen bilgilere göre Yabancı Televizyon kanllarının haber bültenlerinde görüntülere yer verdiği ve feci kazayı Dünya gündemine taşıdığı öğrenildi.


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.