yükleniyor
Son güncellenme :06.02.2014 23:46

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika, Spor > GAZETECİ İRFAN KURT UNUTULMADI

06.02.2014 Per, 23:46

Ceyhan’da Anadolu Ajansı'na haber üreten ve yerel basınla da çalışan gazeteci İrfan Kurt, ölüm yıldönümünde mezarı başında özlemle anıldı.

 

Geçen yıl 6 Şubat’ta hayata gözlerini yuman gazeteci İrfan Kurt ölümünün birinci yılında mezarı başında düzenlenen Törene Ceyhan Belediye Başkan Adayı Burhan Onuk, MHP Ceyhan Belediye Başkan Adayı Ali Duru ve ekibi, Muhtarlar Derneği Başkanı Ertan Aydar, CTO Onursal Başkanı Ersin Aktuğ, Cumhuriyet Halk Partisi Aday Adayı Kasım Kara, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Başkanı Bahadır Odabaşı çok sayıda gazeteci arkadaşı ailesi ve sevenleri katıldı.

 

Günün anlamına ilişkin bir konuşma yapan Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti ve CRT Medya Grubu Başkanı Şahin Özer, “6 Şubat’ta kaybettiğimiz meslektaşımız İrfan Kurt’un ölümünün üstünden tam bir yıl geçti. Kendisini genç yaşta kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Ceyhan’da herkesin ve her kesimin sevgisini kazanmış, insanlığıyla, kişiliğiyle, gazeteciliğiyle ve mesleğine saygısıyla her zaman kendinden sonra gelenlere örnek olmuş bir meslektaşımızdı. Her yönüyle Ceyhan’da sembol hale gelmiş meslektaşımızı ölümünün ilk yılında rahmetle anıyoruz dedi.

 

Ceyhan Aktif Gazeteciler Derneği (CAG-DER) adına söz alan Mavi Haber gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İzzet Aydemir ise “4 yıl aynı büroyu paylaştığım İrfan abiyle herkesten farklı olarak ayrı bir dostluğumuz vardı. O bana zor olanı bıraktı. Onun ölüm haberini yazmak çok zordu. Bugün İrfan Kurt’un birinci ölüm yıl dönümünü anarken aynı duyguları yaşıyoruz” dedi.

 

Konuşmaların ardından sevenleri dualar ederek İrfan Kurt'un mezarına karanfil bıraktılar.

 

/////HABERİN GÖRÜNTÜLERİ/////

 

İrfan Kurt CRT HABER


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.