yükleniyor
Son güncellenme :09.12.2013 12:42

Anasayfa > genel > GAZETECİ PULAŞLI İSTİFA ETTİĞİNİ AÇIKLADI

09.12.2013 Pts, 12:42

Ceyhan’da aktif gazetecilik yaptıklarını söyleyen bir grup basın mensubu tarafından geçtiğimiz aylarda kurulan Ceyhan Aktif Gazeteciler Derneği dağılmaya başladı.

İlk istifa Ceyhan 82 Gazetesi İmtiyaz Sahibi Veysel Pulaşlı’dan geldi. Gazeteci Pulaşlı yaptığı açıklamada son zamanlarda yaşanan kargaşaların içinde bulunmak istemediğini, Fikir ayrışımına girdikleri ve ortak kararlar alınamadığı gerekçesiyle (CAG-DER) ile yollarını ayırdığını söyledi.

Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Gazeteci Pulaşlı “Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla fikir ayrılığı içerisindeyiz. Kuruluş amacının dışına çıkılarak farklı kararlan alınmaya başlandı. Uzlaşma ve birleştirici tavırlardan tamamen uzak Denek Üyeleriyle kararlarımız uyuşmadığı gibi, olgunlukla karşılanması gereken konular farklı boyutlara taşınmaktadır. Bu nedenle aynı dernek çatısı altında bulunamayacağımı belirterek istifamı veriyorum” dedi.

İlçedeki basın mensuplarını bir çatı altında buluşturmak, gazeteciler arasında birlik ve beraberliği sağlamak düşüncesiyle temmuz ayında oluşan dernekle, Ceyhanda faliyet gösteren mevcut dernekler birleşmeyi kabul etmedi. Halis Demir başkanlığındaki Ceyhan Gazeteciler ve Matbaacılar Derneği (CEYGAMER) bir açıklama yaparak gerekli şartların oluşmasının zaman alacağını, birleşmek için birlik ve beraberliğin şart olduğunu açıkladı. Bu oluşumda yer almayacaklarını belirten Demir, düzenlediği toplantıda birleşme konusu olmadığını kendi derneklerinin kapanmadan görevine devam edeceğini söylemişti.

Dernek kurulmadan önce açıklama yapan Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şahin Özer, “Birlik ve beraberliğin sağlanması için Yerelde gazetecilik yapan bu arkadaşlarımızın derneğimize üye olmaları ve fikir birliği yapılarak birlikte kararlar alınması gerekir. Ayrı bir dernek oluşumu zaten bir ayrışmanın göstergesidir. Bizim derneğimizin (CGD)’nin birleşmesi söz konusu bile değildir ancak arkadaşlarımız kararlarını vermiş ve derneklerini oluşturmuşlar hayırlı olsun diyorum” açıklamasını yapmıştı.

Son günlerde Mülki amirlerle yaşanan gerginlik Aktif Gazeteciler Derneği arasında ayrıştırma başlatması üzerine, istifaların devam ettiği öğrenildi.

Veysel pulaşlı istifa


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.