yükleniyor
Son güncellenme :04.12.2013 17:01

Anasayfa > genel > GAZETECİLER KAYMAKAM’A PROTESTO KARARI ALDILAR

04.12.2013 Çar, 17:01

Kaymakam Gürbüz Karakuş’un Ceyhan’daki Yerel Gazetelerin okullara alınmaması talimatına Ceyhanlı Gazetecilerden tepki yağarken, Gazeteciler toplantıda protesto kararı aldı.
Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü haberleşme sitesinde, İlçe Kaymakamı Gürbüz Karakuş’un talimatıyla yayınlanan 'Okullara yerel gazetelerin alınmaması emrine, Ceyhan’da yayın yapan yerel gazete sahipleri yayınladıkları ortak bildiriyle protesto ettiler.

 

İMZALANAN DUYURUDA ŞU İFADALERE YER VERİLDİ

 

Yerel Gazete Temsilcileri “Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü haberleşme sitesinde, İlçe Kaymakamı Gürbüz Karakuş talimatıyla yayınlanan 'Okullara yerel gazetelerin alınmaması' emri basına yapılmış bir sansürdür. Türkiye’nin hiçbir yerinde eşi benzeri bulunmayan bu sansür, keyfi bir uygulamadır. Bugün yerel gazeteleri okullara aldırtmayan İlçe Kaymakamı, yarın hangi devlet dairelerine talimat vereceği ise bilinmemektedir. Okullara yerel gazetelerin alınmamasına Gerekçe olarak yaklaşan seçimler de Gazetelerin öğretmenlerin fikrinin etkilemesine engel olma olarak açıklansa da bu bahane tam bir talihsizliktir. Bu talimat gazetecilere sansür, öğretmenlerimize ise hakarettir! Okuduğu gazeteden etkileneceği bahanesi, Öğretmenlerimize yapılmış hakaret değil de nedir? “Yaklaşık 6 yıldır ilçenin Kaymakamı olan Sayın Gürbüz Karakuş’a ilçedeki gazeteler olarak şunu söylemek isteriz: Gazetelerimizde namahrem yayınlar yapılmamakta, yasadışı yayın yapılmıyor iken bu talimatınız keyfi bir uygulamadır. Sayın Karakuş’un bu tavrından dolayı basından özür dilemeye ve bu talimatı geri çekmeye çağırıyoruz. Bu yapılmadığı takdirde demokratik protesto haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygı ile bildiririz.” dediler.

 

Gazeteciler Protesto CRT HABER


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.