yükleniyor
Son güncellenme :16.01.2014 0:56

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > GELECEĞİN YILDIZLARI BU OKULDAN ÇIKACAK

16.01.2014 Per, 0:56

Ceyhan’da Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'nda açılan keman kursunda, doğu kökenli ailelerin çocukları yeteneklerini sergiliyor.

 

Yarsuat Mahallesi Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'nda öğrenciler derslerinin yanı sıra, açılan keman kursunda başarı çizgilerini arttırmayı hedefliyor. Doğu kökenli ailelerin çocuklarını toplumsal olaylardan uzak tutmak ve sosyal aktivelerini geliştirmek amacıyla açılan keman kursunda geleceğin sanatçıları yetiştiriliyor.

 

Okul Müdürü Mehmet Atasoy, çocuklarımızı toplumsal olaylardan uzak tutmak ve eğitim seviyelerini yükseltmek amacıyla okulda çeşitli kurslar açtıklarını belirtti.

 

Klasik batı müziğinin çalgısı olarak bilinen kemanla geleceğin sanatçılarını yetiştirdiklerinin altını çizen Müdür Atasoy şöyle konuştu; " Bir hayırsever tarafından sağlanan ve "Okullar Hayat Olsun" projesine destek olarak 15 kemanı okulumuza hediye etti. Sınıflardan keman çalmayı isteyen öğrencilerimizi belirleyerek haftada 10 saat boyunca müzik öğretmenimiz tarafından eğitim veriliyor. Buradaki amacımız öğrencilerimizi toplumsal olaylardan uzak tutmak, boş vakitlerini ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda en güzel şekilde değerlendirmelerini sağlamaktır. Onları sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere yönlendirmek için elimizden geleni yapıyoruz.  "dedi.

Kurs öğretmeni Özge Temiz, kendisi gibi küçük yaşta öğrendiği keman çalmayı çocuklara da öğretmek olduğunu söyledi.

Temiz, öğrencilerin müziğe olduğu gibi, diğer derslerdeki başarı çizgisinin de her geçen gün arttığını belirtti.

 

Keman kursundan memnun olduklarını belirten öğrenciler, hayata bakış açılarının değiştiğini söylediler.

 

Keman öğrenciler CRTHABER


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.