yükleniyor
Son güncellenme :01.11.2013 11:15

Anasayfa > genel > HASENE YARDIM DERNEĞİ YOKSUL AİLELERE KURBAN ETİ VE GIDA PAKETİ DAĞITTI

01.11.2013 Cum, 11:15

Ceyhan'da Sosyal Yardım Derneği ‘HASENE’ tarafından yardıma muhtaç ailelere gıda yardımı ve kurban eti yardımında bulundu.

Merkezi Yurtdışında bulunan Hasene Sosyal Yardım Derneği, Kurban Bayramın da Mersin ve Ceyhan’da daha önce belirlenen yardıma muhtaç aileler için oluşturduğu İki Ton Gıda ve Kurban Bayramında Kurban etinden paketler halinde hazırlanan Üç Ton Et, deneğin Mersinde faaliyetlerini sürdüren gönüllüleri tarafından tek tek dağıtıldı.

Hasene Sosyal Yardım Derneği Mersin Gönüllü Temsilcisi Mustafa Aşçı ve Nilgün Aşçı Mersinde dağıtılan yardımların yanı sıra Memleketi Ceyhan’da belirledikleri yardıma muhtaç aileler ve öğrenci yurtlarına dernek üyeleri ile ulaşarak yardım paketi dağıttıktan sonra Kurban etlerini vererek bayramlarını kutladı.

Ceyhan’a ulaşan yardım paketlerinin dağıtımında konu ile ilgili bilgi veren Gönüllü Temsilci Nilgün Aşçı Kurban Bayramı’nda bazı ailelerimizin kurban kesmeye gücünün yetmediğini ve bizde bu kurban bayramında yardıma muhtaç ailelerimize destek olmaktan mutlu olduklarını söyleyerek,

 “Mersinde belirlenen ailelere ulaşmamızın yanı sıra güzel Memleketimizi de unutmadık. Eşim Mustafa Aşçı ile Güzide İlçemiz Ceyhan’da belirlediğimiz ailelere Kurban eti ve gıda paketleri hazırlayarak ulaştırdık. Dağıtımın her aşamasında arkadaşlarımın yanında bulunarak paketleri sahiplerine teslim edip bayramlarını kutladım. Hasene Sosyal Yardım Derneğinin Mersin ve Ceyhan’da İki Ton Gıda ve Üç Ton Et dağıtımını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Daha sonra Gönüllü Temsilci Ceyhanlı Nilgün Aşçı ailelerin yanı sıra Burhaniye Mahallesinde bulunan Burhaniye öğrenci yurdunu ziyaret ederek Kurban etinden oluşan yardım paketini görevliye teslim edip bayramlarını kutladı, Derneklerinin Yurtta eğitim gören öğrencileri de unutmadığını vurguladı.

Hasene site


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.