yükleniyor
Son güncellenme :05.12.2013 14:23

Anasayfa > genel > HAYATİ SOYLU ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

05.12.2013 Per, 14:23

Yerel seçimlerin yapılacağı tarih olan 30 mart 2014 öncesi son viraja girilirken CHP’den belediye başkan adaylığı için başvuru yapan 6 adaydan birisi de hayati soylu oldu. Uzun bir süre mülki ve idare amirliği yapan eski Kaymakam ve Vali Yardımcısı Hayati Soylu resmi başvuru dosyasını CHP İlçe Başkanı İlyas Kurt’a teslim ederek resmen aday adayı oldu.

 

CHP binasında gerçekleştirilen başvuru töreninde aday adaylığını değerlendiren soylu Ceyhan’a yabancı olduğu konusunda ki eleştirilere yanıt vererek; “Görevim nedeniyle hep şehir dışında çalıştım. Devlet beni Ceyhan’a kaymakam olarak atadı da ben mi gelmedim? Görev dolayısıyla gittiğimiz her yerde bulunduğumuz görevi layıkıyla yerine getirdik. Önemli olan bir yerde yıllarca yaşamak değil, o yerin sorunlarını görebilmek ve analiz edebilmektir. Bir kişi 50 yıl bir şehir de yaşayabilir ama sorunlardan bihaber olur, diğer biri ise geldiği yeri kısa bir zamanda analiz edebilir. Kaldı ki ben bu ilçenin çocuğuyum ve buranın sorunlarını iyi biliyorum” dedi.

 

Sosyal belediyecilik anlayışını chp iktidarında Ceyhan halkı çok daha net görecektir diyen soylu, “Aday olsam da olmazsam da partimizin başarılı olması için çalışacağıma şeref sözü veriyorum” dedi.

 

Yerel seçimler öncesi iddialı konuşan CHP İlçe Başkanı İlyas Kurt, “Ceyhan’da 30 Mart’tan sonra yeni bir belediyecilik anlayışının hakim olacağını belirten Kurt, şöyle konuştu: “Birileri 2009 yerel seçimde yaşanan hezimeti göz önünde bulundurarak CHP’yi yok saymaya kalkışmasınlar. Referandum ve 2011 genel seçimlerinde halkımızın partimize göstermiş olduğu teveccüh ile almış olduğumuz oy oranı ortadadır. İlçe teşkilatı olarak hangi aday adayımız aday gösterilirse bu seçimi kazanacağımıza inanıyoruz” dedi.

Hayati Soylu CRT


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.