yükleniyor
Son güncellenme :04.11.2013 18:09

Anasayfa > genel > KADİR ÇAKIR RESMİ BAŞVURUSUNU TÖRENLE YAPTI

04.11.2013 Pts, 18:09

Ak Parti Ceyhan Belediye Başkan Aday Adayı genç ve başarılı bürokrat Kadir Çakır, resmi başvurusunu düzenlenen törenle Ak Parti İlçe Başkanına teslim etti.

İlçe Binasında sevenleri tarafından karşılanan Ak Parti Ceyhan Belediye Başkan Aday Adayı Kadir Çakır'a aday adaylarını yanı sıra ailesi ve yakınları da yanında bulundu. Aday Adaylığı başvuru dosyasını teslim alan Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Ulu, çıktığı bu kutsal yolda kendisine başarılarak dileyerek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Düzenlenen törende konuşan Ak Parti Ceyhan Belediye Başkan Aday Adayı Kadir Çakır, yeni bir Ceyhan yaratmak için halkımızın desteği ile yola çıktık ve resmi başvurumuzu yaptık. Ceyhan'da ayak basılmadık yer bırakmıyoruz. Tüm sorunları da biliyoruz. Bunları çözecek projelerle geliyoruz. Gittiğimiz her yerde büyük ilgi görüyoruz. "dedi

USTADAN CEYHAN'A SELAM

Aday Adayı Çakır konuşmasına şöyle devam etti; " Bütün bu selamların başında öyle biri var ki selamların en başına ve en iyisine layık birisi. Evet O insan, duruşuyla, davasıyla bize hizmet aşkını ve millet muhabbetini öğretmiş bir liderdir. Çeşitli vesilelerle tanıma, konuşma ve liderliğine  şahitlik ettiğim liderime yani Ustama, Başbakanıma Ceyhandan, Çırağından, bürokratından selam olsun. 

Her insanın hayatında öyle bir an vardır ki bu an yepyeni bir başlangıç ve yepyeni bir adım niteliğindedir.  Bir dava kendisini şöyle tanımlar: “Dillerde Anadolu özlemi, bizimkisi yüreklerde yer tutma tutkusu, ümitsizlikten umuda, karanlıktan aydınlığa doğru adımdır bizimkisi…” evet işte bu attığımız adım tamda bunu işaret ediyor.

YÜREĞİMİZ CEYHAN SEVGİSİYLE ATIYOR

Evet bu açıklama, karanlıktan aydınlığa ve ümitsizlikte umuda atılan yeni filizlenmiş bir umut, bir heyecan, bir aşk, bir sevda, bir muhabbet  ve bir millet adımıdır.

Bizler, bu toprakların yetiştirdiği ancak görevi nedeniyle çok fazla göz önünde olamayan ancak yüreği Ceyhanla atan ve sevdası Ceyhan olan insanlardan sadece birisiyiz.

BAŞARILAR SERÜVENİNİ CEYHAN'DA SÜRDÜRECEĞİM

1982 yılında doğdum. Babam şuan aranızda aslen Adıyamanlı olup, annem Ceyhanlıdır, Ceyhanın Yeşilhüyük yada BüyükBurhaniye diye bilinen köyünden olan bir Anadolu kadınıdır. Ablam İstanbulda avukatlık yapmakta olup, kardeşim tıp doktorudur.

İlkokulu Ceyhan Sakarya İlkokulunda, liseyi ise Ceyhan Lisesinde okudum. 2000 yılında iyi bir diploma notu ile mezun olarak aynı yıl Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümü kazandım. 2004 yılında üniversiteden onur ödülü alarak mezun oldum. 2005 yılında çok istediğim ve arzuladığım devletimde hizmete başladım.

DEVLET KURUMUNDAKİ TECRÜBEMLE DAHA ÇOK HİZMET VERECEĞİM

Hamdolsun devletimde, Rabbim bize genç yaşta 2006-2011 yılları arasında hem Maliye Bakanlığı’nda hem de Milli Eğitim Bakanlığı’nda “Bakanlık Müfettişliği” görevlerinde yer almayı nasip etti.

Ve biz “Kişi sevdiğiyle beraberdir” diyen Peygamber Efendimizin (S.A.V.) sözüne çok itimat ettik ve Allah da bize müfettişlik mesleği nedeniyle bir çok ili, ilçeleriyle, beldeleriyle hatta çoğu kez köyleriyle birlikte görmeyi, sizler gibi farklı kültürdeki Anadolu insanıyla kucaklaşmayı, dertleşmeyi ve hasret gidermeyi nasip etti.

     2011 yılında devletin yapmış olduğu tüm ihaleleri ve harcamaları denetleyen kurum olan Kamu İhale Kurumu’nun açmış olduğu 5 kişilik alım yaptığı sınavı kazandım ve halen bu kurumda inceleme dairesinde kamu hizmetine devam etmekteyim.

Ayrıca yüksek lisansımı Gazi Üniversitesi Maliye Bölümü’nde yapmakta olup bu bağlamda özellikle yerel yönetimlerde Kamu-Özel Ortaklığı (Yap İşlet Devret, Yap-İşlet gibi modeller) üzerine araştırma yapmaktayım. Allah ömür verirse, artık bu aşamadan sonraki hedefimiz; devlette öğrendiğimiz ve öğreneceğimiz tecrübeyi, hizmetin asli muhatabına, cumhura yani millete ve Ceyhan'a yani sizlere hizmet olarak geri verebilmektir.

Bize göre devlet, Anadolu insanının gönlüne akabilmek için bir köprüdür ve biz bu köprüde halen çocukluk yıllarındaki heyecanımızla, devlet-millet mesafesini sonuna kadar kaldırarak, kalbimizdeki ve gönlümüzdeki Anadolu’ya kavuşmak için genç yaşımızla yürümekteyiz. Ve inşallah sizlerle birlikte de yürümeye devam edeceğiz. 

HEP BİRLİKTE DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Bizler Ceyhanda epey bir çalışma yaptık. Bu açıklamadan sonra artık hep birlikte olacağız. Sıkılmadık el, çalınmadık kapı ve girilmedik gönül bırakmayacağız. Ankara'da olmam, kritik bir görevde bulunmam ve bürokrat olmam sebebiyle biraz geride durmayı tercih ettik. Bu bizim devlet terbiyemizdir. Bu bizim devlet adabımızdır. Ama artık hep birlikte olacağız.

Şimdi tabi bu süreçte bizlere, çok dürüst ve yetenekliymiş ancak çok genç dediler. Ama onlar devletteki yaklaşık 10 yıllık tecrübemizi ve hangi görevlerde yer aldığımızı bilmiyorlardı.

ŞU ANKİ CEYHAN BELEDİYESİNİ BİZDEN DAHA İYİ KİMSE İYİ BİLEMEZ

Çok temiz bir geçmişi var ancak İthal dediler, oysaki köyümüz Ceyhandaydı, Yeşilhüyüktü, ancak bulunduğumuz görev sadece Ankaradaydı ve biz o yüzden Ankaradaydık.

İthal ve genç denilen bu fakir ilçenin sorunlarını birilerinin gözüne soka soka ifade etti. Korkmadık, çekinmedik. Çünkü biz dualarla yürüyoruz. Belediye neden böyle diye sorguladık. Niye bu kadar borcu var diye sorguladık, imardaki sorunlar niye var diye sorduk, neden belediyye ait kıymetli taşınmazlar satılıyor dedik, buralara güzel yeşil alanlar yapılamaz mıydı diye sorguladık, ve sonra suyumuz neden akmıyor dedik, afişlere bilbordlara Susuz gönüllere bereket olmaya geldik yazdık. Burdaki susuzluk maddi anlamda yani sadece musluktan akan su değildi,

BU ZİHNİYET HALKI BIKTIRDI

susuzluk: körermiş zihniyetti, susuzluk kötü yönetimdi, susuzluk  şehrin genel görünümüydü ve susuzluk kapalı kapılar ardında bir şehrin yönetilmesiydi.

Ve herkesin huzurunda artık açıkça söylüyorum. Bu fakir en genç aday adayı, Ne ithal bir adayım, ne de çok gencim. Evet 31 yaşındayım gencim ama devlet bizi öyle görevlerde değerlendirdiki ve bize öyle bir devlet terbiyesi verdi ki hamdolsun bizler hamdık, piştik ve yandık çok şükür.Şunu da açıkça söylüyorum: Bu zamana kadar, o partili şu partili fark etmez, Ceyhana kim bir çivi çaktıysa, kim taş üstüne taş koyduysa Allah ondan razı olsun.

BİZ HİZMET SEVDALISIYIZ, KOLTUK MERAKLISI DEĞİL

Geçmiş yönetimleri diğerleri gibi eleştirmeyeceğim. Eleştirmekle vakit kaybetmeyeceğiz. Yapılan yapıldı. Her şeyi biliyoruz ve farkındayız. Ancak bize göre bu saatten sonra bu enkaz şehri nasıl ayağa kaldırırız bizim bütün meselemiz ve derdimiz bu. Evet biz dertliyiz. Biz bu işin dertlisi ve sevdalısı olacağız. Belediye başkanlığı bizim için bir emanettir. Hem millet hem de Allah gün gelecek bize bu emanetin hesabını soracaktır. Biz bunun bilincindeyiz. Allah'ın izniyle hem milletin huzurunda hem Allah'ın huzurunda biz alnımızın akıyla bu hesabı vermek için bu yola çıktık…

CEYHANLIYI ARTIK KANDIRAMAYACAKSINIZ

Ceyhan halkı kaliteli insan istiyor, namuslu insan istiyor, dürüst insan istiyor, ilkeli insan istiyor ve eğer sizde bunları görüyorsa halk peşinize takılıyor. Artık şekille kalıpla değil, eserle uğraşmalı insan ve laflardan, dedikodulardan ayrılıp buna kafa yormalıyız…

CEYHANI EN İYİ YERE GETİRECEĞİZ

Aziz Ceyhan halkı iyi bilsin ki Belediye başkanlığı noktasında Ceyhan alternatifsiz bir şehir değildir. Çaresiz ve basiretsiz bir şehir asla değildir. Ceyhan halkı donanımlı, liyakatlı, genç ve geçmişi şaibesiz, pırıl pırıl ve  devlet terbiyesi almış bir Belediye başkanı  istiyor ve istemekte de haklı…

DİĞER ADAY ADAYLARINA DA BAŞARILAR DİLERİM

Hamdolsun partimizden çok çok değerli aday adayları var. Hepsi benim abim, büyüğüm. Hepsine ayrı ayrı başarılar diliyorum. Rabbim yollarını açık etsin. Kime hayırlı olacaksa Rabbim ona nasip etsin, Bunu içten ve kalpten ifade ediyorum ki ben her daim onların da bir kardeşleri olarak yanlarındayım. Diliyorum ki onlar da bir büyüğümüz olarak bizleri yalnız bırakmazlar.

Sözlerimi kendi sloganlımla bitirmek isterim: susuz gönüllere bereket olmaya geldik diyor sizleri Allaha emanet ediyorum.

///////////HABERİN GÖRÜNTÜLERİ////////

 

kadir çakır crt haber


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.