yükleniyor
Son güncellenme :21.11.2013 21:25

Anasayfa > genel > KADİR ÇAKIR SENTEZ PROĞRAMINA KONUŞTU

21.11.2013 Per, 21:25

CRT ekranlarında yayınlanan Şahin Özerin hazırlayıp sunduğu SENTEZ programının konuğu olan genç bürokrat ve Ak Parti Ceyhan Belediye Başkan Aday Adayı M. Kadir Çakır sorulara içtenlikle cevap verdi Ceyhan’ın gündemine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

İthal değil yerliyim

 

Kamuoyunda kendisiyle ilgili ithal yakıştırması yapılan Çakır konuya açıklık getirerek “bana bu eleştiriyi yöneltenler için şunu diyebilirim ki bugün sokağa çıktığımda beş dakikalık bir mesafeye yaklaşık 50 kişiyle selamlaşıp kucaklaşarak varabiliyorum. Bu toprağın çocuğuyum bu da gayet doğal bir şey. Bir insana yakıştırma yaparken vicdanlı olmak lazım. Ben ithal değil yerliyim fakat ithal de olsam bundan rahatsızlık duymam. Bizim niyetimiz açık nasipse akıbetimizde hayırlı yönde olacak” dedi.

 

En genç aday adayı olan çakır siyasette gençlere yer vermek ustalığın şiarındandır diyerek başbakanın sözlerini hatırlattı. Yaşanan süreçte dezavantaj olarak sunulan bu durumun siyasette dinamizm açısından bir avantaj olduğunu söyleyen M. Kadir Çakır, devlet kademelerinde yaklaşık on yıla yakın bir deneyimi olduğunu söyledi.

 

Ceyhan’a eserler bırakmak için aday oldum

 

Aday Adaylığı sürecine açıklık getiren Çakır, mevki ve makam atlama peşinde değilim. Çok şükür özlük haklarımız ve maaşımız itibarıyla buna da ihtiyacımız yoktur. Buradaki çıkış noktamız herhangi bir kamu kuruluşuna kapağı atıp oradan emekli olmak değil, vatana millete kalıcı eserler bırakmaktır. Bence her vatandaşın temel bakış açısı bu yönde olmalıdır. Bizimde amacımız Ceyhan’a hayırlı eserler bırakıp emaneti teslim ederek adımızdan hayırla söz ettirmektir.

 

Ceyhan’ın da bir çılgın projesi var

 

Genç dinamik kendini yetiştirmiş bir kadroyla heyecan verici projelere imza atmak istediğini iddia eden Çakır, Ceyhan’ın kronikleşmiş sorunlarını 8 ana başlıkta topladığını söyledi. Su sorunu yatırım azlığı, imar ve arsa sorunu, belediyenin yeniden yapılandırılması sosyal yaşamın olmaması, kentsel dönüşüm sorunu ve belirli noktaların modernizasyonu (sebze hali, nakliyeciler pazarı) gibi sorunların Ceyhan’ın kanayan yarası olduğuna parmak bastı.

 

Makamlar arası uyum sorunun proje bazlı işbirliğini sıfır noktasına getirdiğini söyleyen Aday Adayı Çakır makamlar arası uyumsuzluğa da dikkat çekti. Bu durumdan en çok Ceyhan halkının zarar gördüğünü ve Ceyhan’ın yönünü Adana veya Osmaniye’ye çevirmenin bu şehre zarar vereceğini hatırlattı. Geleceğin yatırım bölgesinin Yumurtalık olduğunu Ceyhan’ın yüzünü yumurtalık bölgesine çevirerek tesisleşmeyi bu bölgeye doğru kaydırmak Ceyhan’ı enerji üssü konumuna getireceğini belirtti.

////////HABERİN GÖRÜNTÜLERİ///////

Kadir Çakır Sentez CRT HABER

 

 


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.