yükleniyor
Son güncellenme :07.11.2013 18:02

Anasayfa > genel > KADİR TÜYLÜ SENTEZE KONUŞTU 30 MART CEYHAN’IN BAYRAMI OLACAK

07.11.2013 Per, 18:02

Ak Parti Belediye Başkanı Aday Adayı Bayram Kadir Tüylü, aday adaylığını açıklamasının ardından CRT ekranlarında Şahin Özerin hazırlayıp sunduğu Sentez programına konuk olarak Ceyhan’ın sorunlarından tutunda aday adaylığıyla ilgili tüm sorulara açıklık getirdi.

 

Konuşmasına Ceyhanlıların ve tüm Müslüman aleminin hicri yılbaşını  ve muharrem ayını kutlayarak başladı. Ceyhan’ı çok sevdiğini ve görev yaptığı süre zarfında Ceyhan’da asayişin sağlanması adına elinden gelen her şeyi yaptığını söyleyen Tüylü “biz burada 3 buçuk yıllık görevimiz boyunca alelade bir bürokrattık. Öyle sorunların içine geldik ki asayiş yönünden büyük sorunları vardı Ceyhan’ın, İyi bir organizasyon ve koordine ile her şeyden önce şeffaflıktan uzaklaşmadan halkında desteğini yanımıza alarak tüm sorunlardan kurtulmayı başardık” dedi


 

Ceyhan’da ki sosyal hayatın yetersizliğine işaret eden Tüylü, günlük hayatın sadece çalışmadan ibaret olmadığını iş hayatının dışında sosyal bir hayatın varlığına dikkat çekti. Tüylü “ insanlar sabah işlerine gidiyor akşam evlerine geliyor fakat hayat sadece iş hayatı veya çalışmadan ibaret değil insanların çalışma yaşamlarının dışında akşamları veya hafta sonları da var. Kısıtlı kaynaklarımız ve yardım sever iş adamlarımızla basit bir bürokrat olarak bu soruna eğilerek sokak sineması projesini hayata geçirerek Ceyhan’da sosyal yaşamı geliştirmek adına hizmet vermekten gurur duyduk” dedi

 

Kamunun da devletinde var olma nedeninin milletin kendisi olduğunu söyleyen Tüylü yapılan her hizmette halkın desteğini aldığını halkı yok sayanların tarih sahnesinde yerinin olmadığını belirtti. Ak Partinin on iki yıllık iktidarlık döneminde devlet millet içindir olgusunun benimsendiğini iddia eden Tüylü, Ak Partinin bu bağlamda birçok tabuyu yıktığını sözlerine ekledi.

 

Ekonomik anlamda çok canlı ve ciddi kaynakları olmasına rağmen bu gelirin Ceyhan’a yansımadığına dikkat çeken bayram kadir Tüylü; “şehir sıralamasına baktığımızda Ceyhan’ın ekonomik gelirinin iyi olmasına rağmen bu sosyal yaşama yansımamaktadır. Güçlü bir ekonomimiz olmasına rağmen istihdamda çok ciddi sıkıntılarımız var. İstihdam alanlarımız var fakat işsizlik hat safhada bu sorunun siyasetle daha kısa sürede ve kalıcı bir şekilde çözüleceğine inandığım için aday oldum” diyerek aday adaylığı konusuna açıklık getirdi.


 

Sıcak bir iklime ve sosyal bir toplum olmamıza rağmen insanlar arasındaki kaynaşmanın azlığına değinen Tüylü geçmişinde huzur ve mutluluk zenginliği olan bu kentin zamanla yok olduğunu ve günümüze aktarılamadığını iddia ederek sözlerine şu sözlerle devam etti “Toplumun akil alanlarının gözü önünde değişik nedenlerle bu şehirden birçok göç yaşanmıştır. Terör, mafya ve yerel idarelerin yanlış yönetimi sonucunda Ceyhan’ın sermayesi Ceyhan’dan gitmiştir. Bu insanlar istihdam imkânı yaratabilecek insanlardır.

 

Ceyhan’ın önemli bir enerji merkezi olduğunu hatırlatan tüylü siyasi rantın ekonomik ranta dönüştürülmesinin Ceyhan’a zarar verdiğini söyledi. Siyasi güçle Oluşturulacak bu ekonomik rantın Ceyhan için harcanması noktasında çalışmalar yapacağını belirten tüylü kendisinin Ceyhanlı olmadığı konusunda eleştirilerde bulunanlara da şu sözlerle cevap verdi “sevginin göstergesi gözlerdedir. Ben görev yaptığım süre zarfında bu şehir için fedakârlıklarda bulundum bunun karşılığını da insanların bana olan sevgisiyle aldım. Girmediğim ev ve mahalle kalmadı. Etnik yapı, mezhep veya din ayırt etmeden imkanlarım dahilinde insanlara yardım etmeye gayret gösterdim. Olması gereken şey bu nüfusu harmanlayıp ortak bir Ceyhan elde etmektir. Dedi

 

 

Konuşabilen düşündüklerini korkusuzca dile getirebilen, gerektiği zaman hesap sorabilen bir Ceyhan hedeflediğini belirten tüylü, bunu yaparken şeffaflıktan uzaklaşmayacaklarını ve özgür, her türlü baskıdan sıyrılmış özerk sivil toplum kuruluşları oluşturarak bu kuruluşlardan destek alacaklarını iddia etti. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 75. ölüm yıl dönümü olan 10 Kasımla ilgili olarak görüşlerini belirten tüylü “Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük devlet adamı ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 75. yıldönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz. Büyük liderler için kuşkusuz ki matem değil; fikirlerine sadakat gereklidir, Fikrinden hareketle 10 Kasım tarihini bir matem ve milli bir yas günü olarak kabul etmek yerine, fikirlerine yönelmek için bize verilmiş bir fırsat olarak görmekteyiz” dedi.

//////SENTEZ PROGRAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYI///////

Kadir Tüylü SENTEZ


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.