yükleniyor
Son güncellenme :01.11.2013 18:19

Anasayfa > genel > KADİR TÜYLÜ SÖZLÜ’YÜ TOPA TUTTU

01.11.2013 Cum, 18:19

Ak Parti Ceyhan Belediye Başkan Aday Adayı, Ceyhan Eski İlçe Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü Öğretmen evinde düzenlediği yemekli toplantıda neden aday olduğunu açıkladı, tüm sorunları masaya yatırdı.

 

SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN ADAY OLDUM

Çok sayıda kişinin katıldığı toplantıda Ceyhan’ın sorularına değinen Tüylü, “  Ceyhan’ı seviyorum. Ceyhan’ın da beni sevdiğine inanıyorum. Dil çok fazla sevgiyi ifade edemez. Sevginin göstergesi gözlerdeki ışıklardır. Ben Ceyhan’da üç buçuk yıl görev yaptığım süre zarfında halkın bizler için gözlerinin ışıldadığını gördük. Biz bu toprağın parçası olduğumuza inandık.” dedi. Ceyhan da ki işsizlik sorununu da dile getiren Tüylü görev yaptığı süre zarfında her kesime kapısının sonuna kadar açık olduğunu ve Ceyhan halkı için her türlü yardımı yapmaktan çekinmediğini sözlerine ekledi. Ceyhan halkını çok sevdiğini ve içinde bulunduğu bürokrasinin Ceyhan halkına yardımlarını sınırlandırdığını söyleyen Tüylü, bu nedenle asli görevinden istifa ederek siyasete atıldığına işaret etti.

 

EN TEMEL SORUN İŞSİZLİK

Ceyhan’ın su ve yol sorununa da değinen Eski İlçe Emniyet Müdürü Kadir Tüylü “su, yol ve altyapı belediyeciliğin temel esaslarıdır, temel esaslarını yerine getiremeyen bir belediye olabilir mi ?” diyerek tepkisini dile getirdi. Ceyhan’ın en temel sorunun işsizlik olduğunu söyleyen Kadir Tüylü, “İşsizlik bu halkın kaderi değil, basiretsiz yönetimin sonucudur.  Ceyhan enerji ve tarım bölgesi, gerekli yatırımları buraya çekeceğiz. İş adamları ve diğer yatırımcıları şehrimize çekerek yatırımlarını bu bölgede değerlendirmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız ve bunları yaparken de her türlü dış baskıdan arınmış, özerk sivil toplum kuruluşları oluşturarak beraber hareket edeceğiz.’’ dedi.

 

KİMSENİN SÖYLEYEMEDİKLERİNİ SÖYLEMEK İÇİN BURADAYIM

“KRAL ÇIPLAK” DİYORUM

Korkusuzca konuşabilen, düşündüğünü dile getirmekten çekinmeyen bir Ceyhan hedeflediğini belirten Tüylü, Korku salarak Ceyhan’ı yönetenlere “Kral Çıplak” diyeceklerini ve korkusuzca doğruları söyleyeceklerini ifade ederek, Şu an iktidarda olan belediye anlayışının şeffaflıktan uzak, özgür düşünceye karşı ötekileştirme ve despotizmi benimsemiş bir anlayışta olduğunu kaydetti. Sağlık koşullarına uymadığı gerekçesiyle kapatılan mezbaha sorununu da dile getiren Tüylü, kamu denetiminden uzak kesimlerle sağlık koşullarının iyileştirilmeyeceğini sözlerine ekledi.

Kendisini bu toprakların bir parçası olarak gördüğünü söyleyen Tüylü “görev yaptığı süre zarfında bu şehre hizmet etmekten onur ve gurur duyduğunu belirtti. Ceyhan’ın eskiden daha mutlu ve huzurlu olduğuna değinen tüylü, kültürün, tiyatronun, sanatın, sinemanın insanların sevgiyle bağlandığı bir Ceyhan’ın olduğunu söyledi, Muhalefetin on beş yıllık iktidarlığı döneminde bu huzur ve mutluluğun artık kalmadığına dikkat çekti.

 

 

SATMADIK YER BIRAKMADINIZ

Tüylü “Ceyhan’da Belediyelerin yapmakla mükellef olduğu en temel olmazsa olmaz konular üzerinden siyaset yapılıyor. Su, yol, park bunlar Belediyelerin temel görevidir. Ne yani şimdi ben suyu getireceğim size dersem alkışlayacak mısınız beni? Bunun söylenmesine ne gerek var, Polisin görevi nasıl suçluyu yakalamak ise Belediyenin de görevi Halkın Yol, Su ve Park ihtiyacını gidermektir. Bu ilçe 4 Yıl susuzlukla imtihan edildi. Sorun giderilmediği gibi bu insanlara tek bir açıklama dahi yapılmadı. Neden yapılmadı? Neden bir açıklama yapmadınız kardeşim, paranız mı yoktu? Eski kullanmadığınız araçlarınızı satsaydınız. Ceyhan’da satmadığınız yer kalmadı. İtfaiyenin yeri, konser alanı ve buna benzer bir sürü arazileri sattınız, Satmadık yer bırakmadınız. Evinizi, satsaydınız, Arabanızı satsaydınız ve ödenek çıkarıp bir şekilde bu sorunu çözseydiniz. Sizi üç dönem başkan seçen bu topluma yaptıklarınız kabul edilir şeyler değildir” dedi.

 

KİMSEYE ADAMLIK YAPMAYA GELMİYORUM

Bayram Kadir Tüylü, son günlerde en çok yapılan dedikodulardan birisine özellikle değinerek şunu söyledi. “Biz kimseye adamlık yapmaya gelmiyoruz, hizmet etmeye geliyoruz. Ceyhanlı olup ta cebine çalışanlardan olmayacağız. Haksızlıkların karşısında duracağız, halka hizmeti hakka hizmet sayacağız. Ceyhan halkı bunu böyle bilmelidir. Kuracağımız vakıf ve mahalle evleriyle Ceyhan’ın 114 mahallesine ve 200 bin nüfusunun ayağına giderek, hizmet vermek, üniversite öğrencilerimize burs sağlamak en büyük sorumluluğumuz içindedir." dedi.

///////HABERİN GÖRÜNTÜLERİ////////

 

kadir tüylü toplantı  haber


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.