yükleniyor
Son güncellenme :17.12.2013 13:03

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > KÖPEK KATLİAMI UNUTULDU ! BAŞKAN SÖZLÜ HAYVANSEVER OLDU

17.12.2013 Sal, 13:03

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü Adana Hayvan Barınağını ziyaret ederek hayvan dostu olduğunu söylese de Ceyhan’da yapılan köpek katliamı unutulmadı.  

 

Son günlerde çıkan haberlerde Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü’nün Adana Hayvan Barınağını ziyaret ederek HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu’nun başlattığı ‘Hayvan Haklarına duyarsız kalanlara oy yok’ kampanyası kapsamında, başkan seçilmeleri halinde hayvanların refahı için hayvan severlerin taleplerini içeren dilekçeye imza atarak hayvan haklarını savunacağını iddia etti.

 

Üç dönem Ceyhan Belediyesinde Başkanlık yapan Hüseyin Sözlünün 14 Ağustos 2010 tarihinde Mübarek Ramazan ayı içerisinde sahur saatinde Ceyhan Belediyesi tarafından oluşturulduğu öğrenilen bir ekip tarafından, sokaktaki sahipsiz hayvanları koruma altına almak yerine uyuşturucu iğne ile öldürdüğü görüntü ve resimlerle kanıtlanmış, Ceyhan’da resmen köpek katliamına seyirci kalınmıştı.

 

Sadece sahipsiz hayvanları değil, sokakta gördüğü her hayvanı zehirli iğneyle öldüren ekip bir hafta sonra 586 sokakta yaşayan Kırgöçer ailesinin ev köpeğini de öldürdü. Olayda, evli ve 4 çocuk babası Fikret Kırgöçer (50) evinin bahçesinde beslediği Arap isimli kurt köpeğinin zincirini çözerek gezmesi için sokağa çıkardı. Bir süre sonra komşuları gelerek 2 kişinin köpeği tüfekle vurduğunu bildirdi.  Hemen sokağa çıkan Kırgöçer, köpeğini yerde cansız şekilde yatar vaziyette buldu. Kırgöçer söz konusu 2 kişinin yanına giderek köpeğini neden vurduklarını sormak istedi. Fakat şahıslar Ceyhan Belediyesine ait olduğu söylenen resmi araçla olay yerinden kaçtılar. Bazı görgü tanıkları araç içerisinde 2 adet tüfek ile çok sayıda zehirli iğne gördüklerini iddia etti. Olay üzerine polis çağıran Kırgöçer, belediye personeli oldukları belirlenen 2 kişi hakkında suç uyurusunda bulunmuştu.

 

Polis kısa süre sonra Ali Y. (48) ile Hakan A’yı (26) gözaltına aldı. Zanlıların belediye bünyesinde işçi olarak çalıştıklarını ve ‘Verilen emri yerine getirdiklerini’ söyledikleri öğrenildi. Zanlıların ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldıkları kaydedildi.

 

Olayın gündeme bomba gibi düşmesi üzerine harekete geçen Ceyhan Belediyesi 5 ay sonra Ceyhan’da ‘Geçici hayvan barınağı’ kurarak olayı kapatmaya çalıştı. Ağustos 2010 yılında Mübarek Ramazan ayı içerisinde yaşanan bu olaylara sessiz kalan HAYTAP Başkanı Nesrin Çıtırık’a hayvanseverler tarafından tepkiler büyürken, Başkan Sözlünün bugün yapılan haberlerde seçim kampanyası olarak gündeme gelmesi Ceyhan’da yaşananların unutulmadığını akıllara getirdi.

BAŞKAN SÖZLÜ CRT köpek haberi


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.