yükleniyor
Son güncellenme :30.09.2013 23:45

Anasayfa > genel > MHP Adayını Hüseyin Sözlü Olarak Açıkladı…

30.09.2013 Pts, 23:45

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü Olarak resmen açıklandı.
Yaklaşık bir yıldır Adana’da çalışma yapan Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin de katılımıyla gerçekleştirilen törende “Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı” olarak açıklandı.
HÜSEYİN SÖZLÜ RESMEN ADAY
Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkanı resmen açıklandı. Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin de katıldığı Anakara’daki törende, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü, MHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ilan edildi. Ayrıca Pozantı, Aladağ ve Feke Belediye Başkanları da tekrar aday gösterildi.
200 İSİM AÇIKLANDI
Milliyetçi Hareket Partisi, 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde belediye başkanı olarak yarışacak isimleri açıkladı. Bütün siyasi partilerden önce aday belirleme sürecini başlatan MHP, Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda toplam 200 büyükşehir, il ve ilçe belediyelerindeki başkan adaylarını kamuoyuna ilan etti.
İLK SIRADA SÖZLÜ AÇIKLANDI
Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin katılımıyla yapılan Mahalli İdareler Seçimi 1. Aday Takdim Toplantısı’nda büyükşehir belediye başkan adaylarının ismi okunurken ilk sırada Hüseyin Sözlü takdim edildi. Alkışlarla platforma çıkan ve “Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız” diye duyurulan Hüseyin Sözlü, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin elini öptü. Adanalıların ağırlığı hissedilen Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda ilk olarak Sözlü’nün isminin okunması sırasında salonda alkış tufanı koptu.

Aday açıklama töreninde MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu başta olmak üzere, MYK Üyeleri Yılmaz Tankut, Metanet Çulhaoğlu, MDK Başkanı A. Fatin Özdemir, Milletvekilleri Muharrem Varlı, Ali Halaman, Seyfettin Yılmaz, Adana Ülkü Ocakları Başkanı M. Ali Arslan ile il ve ilçe yöneticileri de hazır bulundu.
Törende ayrıca, Pozantı’da mevcut Belediye Başkanı Mustafa Çay, Aladağ’da mevcut Belediye Başkanı Yusuf Baş ve Feke’de mevcut Belediye Başkanı Ahmet Sel de tekrar aday olarak kamuoyu ile paylaşıldı. Sözlü’yü ilk olarak İl Başkanı İzgioğlu ve MYK üyeleri ile Adana milletvekilleri tebrik etti.

MHP’NİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
Adana – Ceyhan belediye Başkanı Hüseyin Sözlü
Ankara – Öğretim üyesi MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya
Antalya – Kemal Çelik
Aydın – Ali Uzunırmak
Balıkesir – İsmail Ok
Kocaeli – Saffet Sancaklı
Mersin – Burhanettin Kocamaz
Ordu – Cemal Enginyurt


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.