yükleniyor
Son güncellenme :18.02.2014 22:30

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > MHP’NİN LİSTE KRİZİNDE SON DURUM

18.02.2014 Sal, 22:30

Liste krizinin yaşandığı Milliyetçi Hareket Partisi Ceyhan İlçe Başkanlığında Meclis Üyesi belirleme süreci tartışmalar içerisinde tamamlandı.

 

Meclis üyeleri listesinde krize neden olan isimlerde bazı düzenlemeler yapıldığı gerekçesiyle Çetiner’in ilçe başkanlığı görevinden alınacağı iddiaları gündemdeki yerini korurken listesinin tekrar değişerek onaylandığı konuşuluyor.

 

BAŞKAN ÇETİNER CRT’YE KONUŞTU

 

Nurettin Çetiner’in ilçe başkanlığı görevinden alındığı iddiaları üzerine CRT Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Özer’i öğlen saatlerinde arayarak konu hakkında açıklama yaptı. MHP İlçe Başkanı Nurettin Çetiner Sürecin devam ettiği ve görevden alınmanın şu anda söz konusu olmadığını belirterek “Evet listemizi belirledim, İlçe Başkanlığı görevini sürdürmekteyim. Meclis Üyelerini belirlediğim isimler üzerinden oluşturarak sundum. Listede değişiklik yapılması durumunda İstifamı vererek partimden ayrılacağım. Sözümün geçmediği yerde benim kalmamın da pek bir anlamı olmaz” dedi.

 

O LİSTE DEĞİŞTİ, SONUÇ NE OLUR?

 

Gündeme bomba gibi düşen bilgi İlçe başkanlığı ve seçim bürosunda tartışmalara yol açarken, Nurettin Çetiner’in Seçim Kuruluna verdiği listenin son saatlerde değişmesi ile isimler netlik kazandı. Yarın netleşecek bazı konularda ise İlçe teşkilatının tamamı değişebilir iddiaları var. Ya da listedeki isimlerin değişmesi üzerine Nurettin Çetiner’in MHP İlçe Başkanlığından istifa etmesi bekleniyor.

 

UTANMADAN HABERİMİZİ YALANLADILAR

 

CRT Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Özer halkın gerçek ve doğru haber alması için çalıştıklarını belirterek “Biz kimseyi kötülemek veya zan altında bırakmak için haber yapmıyoruz, doğru olanı yazıyor yorumluyoruz. MHP’deki bu kriz Partiye zarar vermeden kısa zamanda çözülür. Bugün baktığımızda bazı yandaş ve yalaka haber sitelerinin haber üzerine herkesin bildiği ve üç gündür Parti tabanında tartışmalara neden olan o liste hakkında yaptığımız haberin yalan ve asılsız olduğunu iddia etti. Gözlerini kapatarak sadece yanlı haber yapan o arkadaşlarımız kafalarını kaldırıp etraflarına baksınlar, gerçekleri kimse halkımızdan gizleyemez” dedi.

 

 

VE İŞTE NETLEŞEN O LİSTE

 

1- İbrahim Doğma

2- H. İbrahim İldeş

3- Kamil Sarı

4-  Mesut Özdemir

5-  Öznur Özbek

6-  Ünal Albayrak

7-  Hasan Toprak

8-  Hüzeyfe Menekşe

9-  Fuat Toygar

10- Mehmet Gümüş

11- Rahmi Yıldız

12- A. Hamit Uzel

13- Selahattin Soylu

14- Hüseyin Akkan

15- Mümtaz Karaçay

16- Gani Bayram

17- Mustafa Özkurt

18- Fazıl Ağaçe

19- Ercan Çoban

20- Nedim Güner

21- Yüksel Atay

22- Cüneyt Buhari

23- Hüseyin Aydın

24- Nadire Erol

25- Ender Yeşil

26- Sadık Cintay

27- Harun Okur

28- H.Mehmet Şahin

 

CRT ÖZEL HABER

YAZAN : Ceyhun ÖZER

MHP Liste


YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

ceyhanlı ülkücüler

Seçim bürosu çadırına gelip küfür edenler listeye yazılmış demek ki yazılmak için küfür etmek lazımmış.

19.02.2014, 16:43
ceyhanlı

İLçe başkanı tükürdüğünü yaladı.

24.02.2014, 1:06