yükleniyor
Son güncellenme :07.01.2014 18:44

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > ÖLÜM TEĞET GEÇTİ MAĞDUR BIRAKTI

07.01.2014 Sal, 18:44

Ceyhan'da bir evin tavan sıvasının çökmesi sonucu yaralanan Mehmet Tolangüç ölümden döndü. Yaşlı adam yıkılan evi için çare arıyor.

 

Şahin Özbilen Mahallesi 300 sokak 8 nolu betonarme evinde tek başına yaşayan Mehmet Tolangüç(73) harabeden farksız eski evinin tavan sıvası aniden çökmesi sonucu yaralandı. Hafif şekilde yaralanan Tolangüç, komşularının yardımıyla evinden çıkarıldı.

 

Hafif sıyrıklarla kurtulan Tolangüç, “Eşim hayatını kaybettiği için evimde yalnız yaşıyorum. Akşam koltukta oturduğum sırada tavanın sıvası büyük bir gürültüyle içeriye çöktü deprem oldu sandım. Rabbime şükürler olsun o sırada yatağımda değildim, koltukta oturduğum için kazayı hafif sıyırıklarla atlattım” dedi.

 

Ölümün kendisini teğet geçtiğini söyleyen Tolangüç “Fakirliğin gözü kör olsun, mağdur kaldım. Çatısı çöken evimi nasıl onaracağını kara kara düşünmeye başladım. Yaşadığıma sevinemiyorum, eski olmasına rağmen bu soğuk havalarda başımı sokabileceğim bir evim vardı şimdi geceleri ne yapacağımı şaşırdım. Devletimizden ve yetkililerden yardım bekliyorum” diye konuştu.

 

Olay yerine gelen polis ekipleri Tolangüç'e evin içerisine tavanın çökme riskiyle tekrar girmemesi için uyarırken, şans eseri kurtulan talihsiz adam şimdi uzanacak yardım elini bekliyor.

Mağdur adam crt 01


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.