yükleniyor
Son güncellenme :06.11.2013 2:08

Anasayfa > genel > Orhan Kemal Öykü Ödülü Sahiplerini Buldu

06.11.2013 Çar, 2:08

Ceyhan Belediyesi'nin desteğiyle bu yıl 6.'sı düzenlenen 'Orhan Kemal Öykü Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri Çukurova Edebiyatçılar Derneği'nin düzenlediği törenle verildi.

Seyhan Kültür Merkezinde gerçekleşen ödül töreninin de konuşan Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü 'Türk kültürünün gönüllü elçileri hepinizi saygıyla selamlıyorum' "Değerli hemşerimiz 'Orhan Kemal i değerli edebiyatçımızı, kültür adamını anmak noktasında ve onun gibi bir değeri yaşatmak adına üzerimize düşen neyse bunu yapmak durumunda olduğumu belirtmek istiyorum. Katkı koymak bizim için çok övünecek bir durum değil. Bir siyasetçi olarak iltifat görmek elbette hoşumuza gidiyor ancak bunun bir lütuf olarak algılanmasını da istemiyorum. Çünkü o değerler kolay yetişmiyor. Ceyhan topraklarında yetişmiş ve Türk kültürüne, Türk edebiyatına kalıcı eserler bırakmış büyük usta 'Orhan Kemal’i rahmetle anıyoruz." dedi.

Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş ise bu yıl 6.'sını gerçekleştirdikleri ödül töreninde her zaman yanlarında duran ve kendilerine destek olan Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü 'ye, 9 aydan bu yana kendileriyle birlikte emek harcayanlara ve Türkiye’nin dört bir tarafından kendilerine eser gönderenlere teşekkür etti.

Yarışmada bu yıl birinciliği Ankara’dan Gamze Güller (Beşinci Köşe) , ikinciliği 'İstanbul’dan Murathan Muradoğlu, (Gönülsüz Köpek), üçüncülüğü ise Sakarya’dan Murat Taş (Havuzlu Çarşı Kitapcısı) eserleriyle elde ederken, Ankara’dan Samih Güven (Yağmurlu Günler) isimli eseriyle mansiyona layık görüldü. Ayrıca Ankara’dan Hasan Hüseyin Almak (Kumsaldaki Aşk) ve Sıtkı Silah (Giden Yolcu) eserleriyle Çukurova Edebiyatçılar Derneği tarafından teşvik ödülüne layık görüldü.

Orhan Kemal Öykü Ödülü Sahiplerini Buldu


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.