yükleniyor
Son güncellenme :13.10.2013 16:23

Anasayfa > genel > SERVİS ŞOFÖRLERİNE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

13.10.2013 Paz, 16:23

Ceyhan ilçe Emniyet Müdürlüğü tarafından öğrenci taşıyan 200 servis şoförüne bilgilendirme toplantı yapıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü can ve mal kaybı ve trafik kazalarını önlemek amacıyla ilçe genelinde öğrenci taşıyan servis şoförlerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Ceyhan Kız Meslek Lisesi konferans salonunda düzenlenen toplantıya yaklaşık 200 servis şoförü katılırken, İlçe trafik Büro Amirliğinde görevli komiser Halil Yaşar, öğrenci taşımacılığıyla ilgili yönetmenlikler, genelgeler ve güncel değişiklikler hakkında bilgiler verdi.

Öğrencilerin okul ve evlerine güvenli götürülmesinin önemine değinen komiser Halil Yaşar, trafik kurallarına uymaları ve emniyet kemeri kullanmalarının öğrenciler üzerindeki etkilerini anlattı.

Taşımalı eğitim şoförlerinin yürüttükleri işin önemine dikkati çeken Yaşar şöyle konuştu;"Sürücülerin olduğu gibi servis şoförleri de trafik kurallarına en iyi şekilde uyacaklar. Hız sınırını hiçbir şekilde aşmayacaklar. Toplama merkezlerinin dışında öğrenciler alınmamalı. Servis şoförlerimiz ayrıca yönetmelikte belirlenen kurallara ve belirtilen uyarı ve ikaz levhalarının tam olmaları zorunludur. Aksi takdirde cezai işlem uygulanacaktır. Öğrencilerimizi taşıyan servis şoförü arkadaşlarımızı daha güvenli daha sağlıklı bir taşımacılık yapması için gerekli uyarılarımızı yaptık. Bu konuda arkadaşlarımızın da daha dikkatli ve duyarlı olacağına inanıyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından servis şoförlerine trafik kurallarına uymayan sürücülerin yaptıkları trafik kazaları görüntüleri izletildi.

CRT HABER emniyet toplantı


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.