yükleniyor
Son güncellenme :20.02.2014 12:28

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika > SÖZLÜ GELİYORRRR’du DURAK’ladı !

20.02.2014 Per, 12:28

Yüksek Seçim Kurulu’nun Adaylık açıklaması için belirlediği son tarih 18.02.2014’tü.Bu tarih tüm ülkeyi ilgilendirdiği kadar Adana’daki siyaseti de yakından ilgilendiriyordu.Çünkü en başından beri adı bir çok partiyle anılmasına rağmen hiçbir partinin bünyesine dahil olmayan bir Aytaç DURAK vardı.

 

Adana siyasetinde önemli bir oy potansiyeline sahip olan DURAK’ın yapacağı hamle merak konusu idi.Son dakika bombayı patlattı ve Bağımsız Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak kendini açıkladı.Yaptığı bu hamle ile Adana’da gerçekten tüm taşları yerinden oynatacağa benziyor.Çünkü DURAK Adana ile özdeşleşmiş tabiri caizse bir marka olmuş isim.

Son olarak 2009 seçimlerinden zaferle ayrılıp Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan DURAK’ın bağımsız olarak Büyükşehir adayı olması en çok MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Hüseyin SÖZLÜ’yü sekteye uğratacağı benziyor.Çünkü 2009 seçimlerinden MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı idi DURAK.

Çok çalıştı kendi oylarını MHP oylarının üzerine koyarak seçimleri kazandı.30 Mart seçimlerinde de Bağımsız Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Aytaç DURAK’ın kendi sabit oylarının haricinde en fazla oy kaybını MHP’ye yani Hüseyin SÖZLÜ’ye yaşatacağından hiç şüphem yok.

 

Ancak tüm bu gelişmeler yaşanırken aklımı kurcalayan bazı şeyler var.Bu durumun farkına varan bazı siyasetçiler Aytaç DURAK’la pazarlık masasına oturup adaylıktan çekilmesi için kaç ayakkabı kutusu dolusu para teklif edecekler ?

Ya da ne istiyorsan vereyim sen çekil Adana’ya ben geliyorum mu diyecekler ?

 

Eğer başkalarını memnun etmek adına bu yarıştan ONURSUZCA geri çekilirse Aytaç DURAK ismi Adana’da biter.Ama yok bu yarışta sonuna kadar savaşırsa kaybetse dahi onuruyla yarıştı kaybetti derler.

 

Bence bu süreçten sonra Aytaç DURAK kendine yakışanı yapmalı sonuna kadar bu yarışta savaşmalıdır. 

 

AKICIHABER

Sözlü Durakladı


YORUMLAR

Toplam 3 yorum bulunmaktadır.

atilla

yanlış yorum 5 sene akp de 1 sene MHP DE kalan kişi MHP ninmi oyunu böler akp ninmi?

21.02.2014, 9:59
attila

geçen seçim akp ile aytaç karşı karşıya yarıştı. aytaç alabileceği en az oyu aldırdı AKP’ye. SÖZLÜ çok terler…

21.02.2014, 22:33
osman korkmaz

BİRŞEY DEĞİŞECEK HERŞEY DEĞİŞECEK!!! Tabularınızı yıkmaya geliyor SÖZLÜ BAŞKAN…

22.02.2014, 22:28