yükleniyor
Son güncellenme :01.12.2013 22:43

Anasayfa > genel > VOLKAN KONAR SENTEZ PROĞRAMININ KONUĞU OLDU

01.12.2013 Paz, 22:43

CRT ekranlarında yayınlanan sentez programının konuğu Ceyhan’ın genç ve başarılı Avukatlarından ve CHP Ceyhan belediye başkan aday adayı Volkan Konar oldu.

 

Sunuculuğunu Şahin Özerin yaptığı ve her hafta birbirinden önemli konukların ağırlandığı SENTEZ programının bu haftaki konuğu siyasetin genç ve başarılı isimlerinden CHP Ceyhan Belediye Başkanı Aday Adayı Avukat Volkan Konar oldu. Kendine has siyasi çizgisi ve saygısıyla adından söz ettiren Konar Ceyhan gündemine dair samimi açıklamalarda bulundu.

 

 

90 yıllık CHP’liyim

 

Siyaset hayatının içinde ana kademe yöneticiliği yapan CHP Ceyhan Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Volkan Konar “Ceyhan’da doğup büyümüş, buranın hüzünlerini sevinçlerini yaşamış, yer yer bu coğrafyanın bir ferdi olmanın gurunu yaşayan birisi olarak söylüyorum ki ben 90 yıllık Cumhuriyet Halk Partiliyim. Üç kuşak CHP’li olmanın gururunu yaşıyorum. Elimden geldiğince Partime ve Ceyhan’a hizmet etmeye çalıştım. Bu sayede Ceyhan siyaseti Volkan Konar ismiyle tanıştı. Ne mutlu ki bir duruşa sahip olma algısını yarattık. Bu siyasette az rastlanan bir olgudur. Bugün Ceyhan’ın çocuğu Ceyhan’da siyaset yapıyor. Partisinin rozetini omzunda taşıyarak onu bir çıtaya taşıma gayreti içerisinde bunu da büyük ölçüde yaptığımı düşünüyorum” dedi

 

Üretmeyen İnsan kendini tüketir

 

Proje bazlı değerlendirmelerde bulunan Konar, istihdam odaklı belediyecilik anlayışına değindi. Belediyecilik algısını istihdam üzerine kurmayı planladığını belirten Avukat Konar “Üretim yaşamın ve kalkınmanın önemli bir parçasıdır. Üretimin olmadığı yerde tüketim olur. Tüketmekten kastım insanın yozlaşmasıdır. Üretmeyen insan kendini tüketecektir, olanını tüketecektir, kişiliğini, onurunu, namusunu tüketecektir. İnsan üretirse ürettiğini de farklı şekillerde tüketerek katma değer üretir. Bu yüzden önce istihdam diyoruz. Bunun temel üyesi de ağır sanayi kalkınma hamlesidir. Bu Ceyhan’a getirilebilir çünkü Ceyhan Yumurtalıkla komşudur. Adana ve Osmaniye denklemi içerisinde bir üvey çocuk Ceyhan olgusu var fakat belediyecilik veya siyaset dediğimiz şey bunu kıracak güçtedir. Biz bu birikime, donanıma ve kadroya sahibiz” dedi.

 

Ceyhan bizim omuzlarımızda yükselecek

 

Seçim sürecinde ve sonrasında ekibine olan güvenini yineleyen Konar, imar ve şehircilik konusundan tutunda, hukuk, jeofizik ve belediye kadrolarından geçmişte hizmet vermiş dostlarımızla bu süreci alıp götürecek birikime, kültüre sahibiz. Volkan Konar 30 yaşında bu süreci tamamlayabilir mi gibi tereddüt yaşayanlar için şunu söyleyebilirim ki insanlar bize mahkeme salonlarında hayatlarını avucumuzun içine bırakarak emanet ediyorlar. Bu anlamda bir şehri yönetmek bizim için zor değil ve o özgüveni kendimizde görüyoruz. Ceyhan’ı sırtlayacağız ve bizim omuzlarımızda yükselecek bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi. Seçim sürecinde kendisini yalnız bırakmayan eşi ve çocuğuna teşekkür eden Konar siyasette bir siyasetçinin eşinin çok önemli bir rol oynadığına işaret etti.

 

Gezi Parkı olayları Cumhuriyet Tarihinin kırılma noktasıdır

 

Özellikle genç kesimden oluşan seçmenin sevgisini kazanan Konar, yaşanan siyasi süreçte Gezi Parkı olaylarına da değindi. Türkiye’deki gezi parkı sürecinin 90 yıllık Cumhuriyet tarihinin kırılma noktası olduğunu iddia eden Konar, Türkiye ihtilaller yaşamış bir ülke olmasına rağmen Gezi Parkı olayları çok farklı bir yapıya sahiptir çünkü dış odaklı dış merkezli değildir. Her ne kadar hükümet bunun tersini iddia etse de orada homojen yapıya sahip, tüm kesimden insanlar vardı. Gezi Parkı hareketinin yansımaları tüm Türkiye’de olduğu gibi Ceyhan’da da yankı buldu. Bu süreçte farklı düşünce yapısına sahip birçok insan bir araya gelerek demokratik haklarından biri olan protesto hakkını kullandı. Cumhuriyet halk partili olmama rağmen bu genç arkadaşlarımızı kimliğine veya siyasi düşüncesine bakmadan hukuki süreçlerinde yalnız bırakmadım diyerek yaşanan olayları değerlendi.

 

 Makyajcı değil, Cerrah Belediye Başkanı Olacağım

 

Siyasetçinin konuştuklarını projeleriyle taçlandırması gerektiğini söyleyen Konar, söylediklerini harekete geçirmeyen siyasetçi halkın duygularını sömürmekten öteye geçmez dedi. Belediye başkanlığı sürecinde sorunların ve çözümlerin tespit edildiğini savunan Konar, her şeyden önce Ceyhan’ın bir meydanı olmalı nasıl ki her güzel kentin bir meydanı vardır. İstanbul’un taksim, Mısırın Tahrir meydanı varsa Ceyhan’ın da böyle bir meydana ihtiyacı var. Biz makyajcı değil cerrah belediye başkanı olacağız. Biz şehre parklar bahçeler yapıp görünürde güzelleştirmek gibi bir algımız yok. Bunlar zaten olması gereken şeyler. Biz şehrin ana sorunlarına (bulvarlar, trafik, sebze hali gibi) el atıp bunları çözmek için var gücümüzü harcayacağız. Şekilci ve makyajcı bir belediyecilik değil üretimi teşvik etmeye yönelik bir belediyecilik anlayışında olacağız” dedi

 

Bizim projelerimiz çılgın değil, ayağı yere basan projeler

 

Ceyhan’ın kronikleşen su ve yol sorununun yanında şehrimizin tanınması bakımından günümüzün kervansaraylarından sayılan otogarın da büyük sorunları olduğunu söyleyen Avukat Volkan Konar “bizim projelerimiz çılgın değil ayağı yere basan gerçekle bağdaşan risk faktörü göz ardı edilmeden hazırlanan bilimsel projelerdir diyerek ak partili belediye başkan aday adaylarına gönderme yaptı. Şehrin sırtının nehre dönmesinin son derece yanlış olduğunu belirten Konar, nehir uygarlık demektir. Dünyanın her yerinde bulunduğu yerde ekonomiye bir canlılık getirmiştir” diyerek bunu göz ardı etmenin son derece yanlış olduğunu belirtti.

 

Spor toplumun çikolatasıdır.

 

Uyuşturucu kullanma yaşının onlu yaşlara kadar indiği bir şehirde yaşadığını söyleyen Konar kadına karşı şiddeti kınayan hayvanların kötü koşullar altında yaşamasını kabul edemeyen bir siyasi anlayıştan geliyorum. Spor hayatta bizi rahatlatan mutlu eden bir olgu, toplumun çikolatasıdır. Spor kötü enerjiyi aldığı gibi ekonomik bir endüstri konumuna gelmiştir. Bunun örneklerini İspanya veya İngiltere gibi Ülkelerde görüyoruz. Sporda bizim temel sorunumuz alt yapıdır. Tüm bunların yanında sporun birleştirici ve bütünleştirici bir yanı da var diyerek sporun önemine dikkat çekti.

 

////////////HABERİN GÖRÜNTÜLERİ/////////yüklenecektir

sentez volkan konar CRT


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.