yükleniyor
Son güncellenme :06.01.2014 14:32

Anasayfa > Ekonomi, genel, Güncel, Manşetler, Politika, Spor > YETKİLİLER VE SİYASİLER ZAFER GÜNÜ İÇİN MESAJ YAYINLADI

06.01.2014 Pts, 14:32

Ceyhan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yılı dolayısıyla Yetkililer ve Siyasiler mesaj yayınlayarak Ceyhan’ın onur gününü kutladı.

 

Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş Ceyhan’ın Esaretten kurtuluşunun gururunu yaşadığımız bu günde İlçemizin tarihinde özgürlüğüne kavuştuğunu belirterek, Kurtuluş’la birlikte, kendine güvenini tazelemiş ve var oluşunun iradesini hiçbir gücün kıramayacağını herkese açıkça ilan etmiştir. Yiğit, mert ve vatanperver insanları önce vatanları için ölme onurunu göstermiş ve en yüksek makama, şehitlik mertebesine ulaşmışlardır. Bize bu coşkuyu yaşatan ve hayatları pahasına kahramanca mücadele veren şehitlerimizi rahmet ve gazilerimizi minnetle anarken, tüm Ceyhanlıların Kurtuluş Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum dedi.

 

Ceyhan İlçe Emniyet Müdürü Celal Özcan, “Özgür ve bağımsız yaşadığımız bu topraklarda İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunu coşkuyla kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Şehitlerimizi saygı ve minnetle anarken Ceyhan halkımızın esaretten kurtulduğu bu anlamlı ve onurlu günlerini kutluyorum” dedi.

 

Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bu eşsiz vatanı kendilerine canı pahasına emanet eden başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahraman şehitleri ve gazileri minnetle andıklarını ifade etti.

Kendilerine düşenin, milli ve manevi kimlikle bu kutsal emanetleri korumak ve kollamak olduğunu aktaran Sözlü, Türkiye'de son günlerde "sinsi" oyunlar oynandığını belirterek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

 

AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun da tarihin en onurlu sayfalarında yerini alan ve benliklerinde sonsuza kadar yaşayacak olan çok önemli bir günü yaşadıklarını dile getirerek, "Emperyalizmin kan emici kafesine mahkum edilmek istenen bir milletin, Fransız sömürgeciliğine karşı sergilediği destansı Kurtuluş Mücadelesinin en önemli köşe taşlarından biridir" ifadesini kullandı.

 

Adana  Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Nejdet Ünüvar ise 6 Ocak'ın Ceyhan 'ın düşman işgalinden kurtulmasının yıl dönümü olduğunu hatırlatarak Ceyhan’ın 9 bin yıllık geçmişi ve birçok medeniyete ev sahipliği yapması dolayısıyla bölgesinin öneminin en büyük kanıtı olduğunu aktaran Ünüvar, şunları kaydetti:

"Bakü-Tiflis-Ceyhan petrol boru hattı, bin 700 kilometre borulardan yapılmış olsa da Azerbaycan ve Ceyhan ilçemiz arasındaki gönül bağı asla ölçülemez, tarifte edilemez. Sanayi ve tarımda ülkemize yön veren ilçemiz geçmişinden bugüne her zaman önemini korumuş ve harp dönemlerinde paylaşılamayan bir yer olmuştur. Birinci Dünya Savaşı esnasında tereddütsüz ülke savunması için tüm Ceyhan halkı katkı sağlamıştır. İşgal altında bile Kuva-yi Milliye Birlikleri'ne destek olmuş ve ilçemiz başarıyla 6 Ocak 1922 tarihide düşman işgalinden kurtarılmıştır." dedi.

 

Ceyhan’da faaliyet gösteren siyasi parti temsilcileri ve Belediye Başkan aday adayları ise sosyal medyayı kullanarak Ceyhan 'ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü kutladıklarını dile getirdiler.

YETKİLİLER MESAJ CRT HABER


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.