Son güncellenme :15.10.2022 16:37
Smiley face

Anasayfa > Anasayfa > “MEDYA MESLEK KURULUŞLARI BİR PLATFORMDA BİRLEŞMELİDİR.”

15.10.2022 Cts, 16:37

AVKON GENEL BAŞKANI ŞAKİR GÜREL MUDANYA ÜNİVERSİTESİ’NDE KONUŞTU; “MEDYA MESLEK KURULUŞLARI BİR PLATFORMDA BİRLEŞMELİDİR.”

Dezenformasyon Yasasının TBMM’de kabul edilerek yasalaşmasına verilen tepkileri değerlendiren Avrasya Medya ve İletişim Konfederasyonu Genel Başkanı Şakir Gürel; “Medya meslek kuruluşlarının bir platform çatısı altında bir araya gelmeden, asgari müştereklerde birleşmeden medya ve ifade özgürlüğü adına yapacakları girişimlerde başarılı olma şansları yoktur” dedi.

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Belgesel Film Gösterimi ve Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği’nin 30. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Mudanya Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Medya Konferansı açılışında konuşan Tüm İletişim ve Medya Federasyonu (TİMEF), Avrasya Medya ve İletişim Konfederasyonu (AVKON) Genel Başkanı Şakir Gürel; “Her iktidar gücü sever, muktedir olmak ister. Bu dün böyleydi, bugün böyle, yarın da böyle olacak. Biz medya meslek kuruluşları olarak, her birimiz taleplerimizi ayrı ayrı ve farklı dile getirir, yatay yapılanma ile bir araya gelerek asgari müştereklerde ortaklaşmaz ve birleşmezsek, onlarca yıldır hareket ettiğimiz aynı mantıkla harekete devam edersek, farklı sonuçlar elde etmemiz, farklı sonuçlar beklememiz beyhudedir” dedi.


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.