Son güncellenme :22.10.2022 21:27
Smiley face

Anasayfa > Anasayfa > CEYHAN MEHMETÇİK İLKOKULU ANITKABİR’DE

22.10.2022 Cts, 21:27

Milli Egemenliğin anlamı,Türkiye Büyük Millet Meclisinin 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet yönetimi ilan edilmesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin nasıl kurulduğunu öğrenciler yaşayarak öğrendiler.

Ceyhan Mehmetçik İlkokulu öğrenci ve velileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Anıtkabiri, ziyaret ettiler.

Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen geziye Okul Müdürü Mehmet Atasoy, Müdür Yardımcıları Hüseyin Tekin,Erdem Üste, Öğretmenler öğrenciler ve veliler de katıldı.

Velilerin de katıldığı Anıtkabir ziyaretinde, Öğrencilere Atatürk sevgisini aşılamak ve tarihi öğretmek amacıyla düzenlendi.
Anıtkabir’e geçen öğrenciler Aslanlı Yoldan ilerleyerek Atatürk ve Kurtuluş Savaşı müzesini gezdi.Öğrenciler Anıtkabir’deki nöbet değişimini heyecan içinde izledi.öğrenciler, veliler ve öğretmenler, Ata’nın huzuruna çıktı.Mozoleye çiçek konularak Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu.

ATATÜRK’ÜN İZİNDEYİZ

Ceyhan Mehmetçik İlkokulu Öğrencileri, “Sevgili Atam bizler bıraktığın cennet yurdun bir köşesinden Ceyhan ’dan geldik.Seni çok seviyoruz Atatürk’üm.Sana ve yurdumuza layık öğrenciler olacağımıza söz vermeye geldik.Sen bizlere önderlik etmeye devam edeceksin.Senin önderliğinde çağdaşlığa, uygarlığa bize gösterdiğin hedeflere aklın ve bilimin ışığına kavuşacağız.Senden bize inanmanı, bize güvenmeni ve sonsuzluk uykusunda rahat olmanı diliyoruz.Bizler ilerde doktor, mühendis, öğretmen olacağız.Senin yenilikçi coşkun ruhunu taşıyan Mustafa Kemaller olarak yetişeceğiz.Sana söz veriyoruz Sevgili Atam. Bugün senin huzurunda olmaktan çok mutluyuz; Çünkü artık bizler de bir Mustafa Kemal’iz…”
Ceyhan Mehmetçik ilkokulu Müdürü Mehmet Atasoy,“Aslanlı Yol”da başlayan Anıtkabir programında,’Anıtkabir’ gezilerek, öğrencilerimiz bilgilendirildi ve gözlemlendi.
Ata’mıza olan saygı ve şükranlarımızı sunduk.Atatürk‘ün ebedî istirahatgâhına Saygı duruşunda bulunduk.
Öğrencilerimizin gezi ile ilgili harika duygularını aileleriyle paylaştığını duymak ve velilerimizden aldığımız duygu dolu geri bildirimler bizleri mutlu etti”dedi.
Neşeli ve öğretici geçen gezi nedeniyle öğrenciler okul yönetimine ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.CRTMEDYA


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.