Son güncellenme :17.11.2022 11:27
Smiley face

Anasayfa > Anasayfa > CEYHAN DEVLET HASTANESİ’NDE ÖZEL TATBİKAT

17.11.2022 Per, 11:27

Ceyhan Devlet Hastanesi’nde Afet ve acil durumlarda etkin sağlık hizmeti sunmak için, afet yönetiminin hazırlık ve zarar azaltma döneminin en iyi şekilde değerlendirilmesi, risklerin ve kayıpların azaltılması amacıyla 112 Acil Ekipleri ve Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin katılımlarıyla Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) saha tatbikatı gerçekleştirildi.

Ceyhan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Barış Kartal yaptığı açıklamada, “Hastanemizde oluşabilecek herhangi bir afet durumuna hazırlıklı olabilmek için, hazırlamış olduğumuz Hastane Afet Planı (H.A.P) kapsamında hastanemiz personelleri ile uygulamalı olarak tatbikat yapıldı. Senaryo gereği yolcu treni ile öğrenci servisinin çarpışması sonucu oluşabilecek çoklu yaralanma ve ölümlü bir kazanın hastanemizde oluşturacağı afet durumunu bertaraf etme ve farkındalık oluşturmak için hastanemiz de görevlendirilen personeller ile uygulamalı tatbikat yapıldı. Yapılan tatbikatla olası bir afet durumuna hazırlık yapılmış ve farkındalık oluşturulmuştur. Tatbikat sırasında görevlendirilen personellerimizin , görevlerini çok iyi yaptıkları ve herhangi bir afet durumuna oldukça hazırlıklı oldukları gözlendi.

Başhekim KARTAL, “Ülkemiz bulunduğu coğrafik konum itibarıyle gerek doğa kaynaklı gerek insan kaynaklı her türlü afet ve acil durumun yaşandığı bir konuma sahiptir. Dünyada ve ülkemizde bugüne kadar yaşanan afet ve acil durumlardan edinilen tecrübeler, her sektörün kendi alanına dair tehlike ve riskleri belirleyerek, yaşanacak olumsuz durumlara hazırlıklı olmaları gerektiğini göstermektedir. Sağlık sektörünün önemli bileşenlerinden olan hastaneler, aynı zamanda toplumun can damarı niteliğindedir. Hastaneler afet ve acil durumun boyutu ne olursa olsun, sağlık hizmetini kesintiye uğratmadan sunmaya devam etmek zorundadır. Hastanelerimizin, afet ve acil durumlara hazırlıklı olmaları amacıyla yapılan bu çalışmada emeği geçen herkese hastanemiz adına teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.