Son güncellenme :17.11.2022 12:01
Smiley face

Anasayfa > Anasayfa > Gazete Sahiplerinden Tam Not

17.11.2022 Per, 12:01

Basın İlan Kurumu Genel Müdür Cavit Erkılınç’a
gazete sahiplerinden tam not…

Ülke genelini kapsayacak Gazete Sahipleri ve Temsilcileri Bölge Toplantılarında basının gelişimi, mevzuat düzenlemeleri, dijital dönüşüm süreçleri, kurumsal iş birliklerinin güçlendirilmesi konuları ele alındı.Gazete sahipleri Genel Müdüre ve Adana il Müdürüne tam not verdiler.

Basın İlan Kurumu (BİK), 81 ilde yayın yapan yerel, bölgesel ve yaygın gazetelerin sahipleri ve temsilcileri ile bölge toplantılarında bir araya geldiler.

Genel Müdür Cavit Erkılınç ve Genel Müdür Yardımcısı Mesut Onat’ın yanı sıra birim müdürlerinin de katıldığı Gazete Sahipleri ve Temsilcileri Bölge Toplantıları Bursa, İzmir, Konya, Ankara, Samsun, Trabzon, Van, Diyarbakır, Malatya, Adana’da ilgi ile karşılandı.Adanalı Gazeteciler Genel Müdürü Soru yağmuruna tutarken,yapılan toplantıların yerel Basın açısından çok önemli olduğunu belirterek,”Adana Basın ilan Müdürümüz bizlerle ekibiyle yakından ilgilenip,sorunlarımızı çözüyorlar”dediler.

Toplantılarda, Basın İlan Kurumu ile gazetelerin karşılıklı görev ve sorumlulukları, mevzuat uygulamaları, gazete denetimleri, basının geleceğine yönelik öngörüler ve hazırlıklar, Basın Ahlak Esasları, sosyal destekler ve eğitim programları ele alındı.

BİK Genel Müdürü Cavit Erkılınç, Türkiye’nin farklı illerinden yaklaşık 500 gazete sahibi ve temsilcisinin katılımı ile bölge toplantılarını farklı şehirlerde düzenlediklerini belirterek,” Geçmişte küçük ölçekli toplantılar düzenlenmiş. Kurum olarak ilk kez tüm il ve ilçelerimizi kapsayacak şekilde bölge toplantıları organize ettik.Şube Müdürlerimizden bize gelen doğrultusunda yoğun bir katılım oldu.Yerel Basın ve Basın ilan kurumu bu toplantılar sayesinde, kucaklaşmaya ve hasret gidermeye vesile oldu. Her şeyden önemlisi birbirimizi dinledik. Farklı illerdeki gazetelerimizin sahipleri aynı çatı altında bir araya geldi ve tecrübe aktarımlarını ilettiler.Bu toplantılardan aldığımız veriler inşallah bize de kılavuzluk edecek.
Basın İlan Kurumu 1961 yılında, 195 sayılı Kanun ile kurulmuş, kamu tüzel kişiliğini haiz bir idaredir.
Resmi ilanların dağıtımında adaletsiz davranıldığı gerekçesiyle hükümet ile gazeteleri karşı karşıya getiren uygulamaya son vermek amacıyla kurulan Basın İlan Kurumu, bugüne kadar fikir ve içerik farkı gözetmeksizin yürüttüğü aracılık hizmetini başarıyla sürdürmüştür.Sürdürmeye de devam edeceğiz “dedi.


YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.